Střelkyně Lenka Marušková-Hyková s medailí z mistrovství Evropy

Střelkyně Lenka Marušková-Hyková s medailí z mistrovství Evropy | foto: ČTK

Marušková je podruhé v kariéře nejlepší pistolářkou Světového poháru

• 0
Česká reprezentantka Lenka Marušková vyhrála ve finále Světového poháru ve Vratislavi závod ve střelbě ze sportovní pistole. V elitním seriálu si připsala druhý triumf v kariéře, poprvé zvítězila před čtyřmi roky v americkém Fort Benningu ve vzduchové pistoli.

Stříbrná olympijská medailistka z Atén vyhrála suverénně s náskokem 2,6 bodu před Ninou Salukvadzeovou z Gruzie. Marušková jasně ovládla základní část nástřelem 588 bodů a do finále šla s pěti body k dobru před nejbližší soupeřkou.

Závěrečných dvacet ran české střelkyni tolik nevyšlo, s výkonem 202,4 bodu byla v osmičlenném finále až šestá. Premiérové první místo ve finálovém závodu SP v kariéře uhájila i přesto, že v jedné z finálových ran předvedla podprůměrných 6,9.

"Naštěstí jsem neviděla svůj náskok, takže jsem tomu nevěnovala takovou pozornost. Vložila jsem pak do toho svoje zkušenosti, protože dokud nepadne poslední rána, není nic ztraceného," řekla ČTK Marušková. Dokonce zahlédla, že to ani soupeřkám moc nešlo. "Takže jsem měla i štěstí. Není to rána, ke které bych se hlásila, to jsem si nedovolila ani jako začátečník," uvedla.

"Šestka, to už je ve finále opravdu kuriozitka. Ale teď už to beru s úsměvem." Na stupně vítězů v letošním Světovém poháru se Marušková prosadila podruhé, v červnu byla třetí rovněž ve sportovní pistoli v Mnichově. Na závěr sezony si vynahradila zklamání ze srpnového mistrovství Evropy, kde kvůli závadě na pistoli obsadila 14. místo.

"Už tam jsem cítila, že mám velkou formu, a nejspíš bych o tu medaili i bojovala, ale měla jsem smůlu. Tehdy mě to moc mrzelo, ale tohle je rozhodně velmi dobrá náplast, srovnatelná s olympijskou medailí," řekla Marušková. Do finále SP se totiž kvalifikuje absolutní světová špička. "Je vidět, že forma mě neopustila a před olympiádou to už delší dobu jde správným směrem," radovala se bronzová medailistka z loňského MS.

Ve Vratislavi se mezi elitou Světového poháru představí ještě olympijská vítězka Kateřina Emmons, Adéla Sýkorová a Martin Podhráský.