Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Maddison – šílenec, jenž na motorce létá přes 100 metrů

Australan Robbie Maddison hlavou dolů nad řekou Temži | foto: ČTK

27 2009
Na motorce dokázal přeskočit rozevřený londýnský most Tower Bridge a ještě u toho vysekl salto vzad. Jindy se rozjel téměř sedmdesátkou na rampu, odrazil se a po 107 metrech dopadl i se strojem na zem. Anebo si v Las Vegas jen tak vyskočil na třicet metrů vysokou repliku Vítězného oblouku. A samozřejmě – jen tak – seskočil dolů.

Asi nepřekvapí, že se tomuhle chlapíkovi i kvůli jeho příjmení přezdívá Šílenec (v angličtině Mad). "Lidi říkají, že jsem šílenec, ale já jen chci posouvat hranice. Miluji všemožné výzvy," říká 28letý Australan Robbie Maddison.

Teď je tenhle chlapík v Praze, v sobotu se totiž zúčastní 10. ročníku zdejších Gladiator Games. Tedy největší freestylové akce v Evropě (konají se dvě představení od 14 a 19.30, vstupenky jsou k dostání na terminálech Sazky). "Těším se, bude to velká zábava," říká.

Nepochybně. Přesto je to tak trochu zdvořilostní fráze. Maddison totiž své největší kousky dělá zásadně venku a nejraději na extrémně sledovaných místech.

Takže kdybyste náhodou v nejbližších hodinách viděli někoho, jak na motorce létá na Karlově mostě, bude to určitě on. "Dělám jen to, co mi zkušenosti dovolí."

V tom případě je velezkušený harcovník. Prvním jeho velký kouskem bylo, když na Silvestra 2007 přeletěl na motorce fotbalové hřiště, přesně 98,32 metru dlouhé. O tři měsíce později už v rodné Austrálii skočil 107 metrů. "Limity máte pouze ve své hlavě, tam, kam si je dáte," tvrdí.

Prohlédněte si skok Robbieho Maddisona na kopii Vítězného oblouku v Las Vegas

Přitom měl ve třech letech málem po ježdění. Když se ošklivě vyboural na dětské motorce, dostal od mámy pár facek. Jenže otec koupil přilbu a Maddison dováděl dál. V osmi byl motokrosovým šampionem Austrálie, ale v šestnácti se vším sekl.

Stal se elektrikářem, vydělal si na dům. Když potkal přítelkyni Amy, australskou reprezentantku ve wakeboardingu, začal se šílenými kousky znovu.

Ten poslední – a největší – předvedl letos v červenci. Ve tři ráno přeletěl z jednoho ramena Tower Bridge na druhé, zhruba 30 metrů dlouhý skok. "Překonal jsem největší strach v životě, jaký jsem kdy měl," popisoval.

Teď má před sebou další výzvy. "Slyšel jsem něco o pyramidách v Egyptě a Velké čínské zdi," říká tajemně.

Podívejte se na zatím poslední šílený kousek Maddisona, který v červenci skočil salto vzad na rozevírajícím se londýnském mostě Tower Bridge

Autor:
Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze