Ve vytrvalostním závodu byl nejrychlejší Fischer

• 7
Anterselva - Vytrvalostní závod SP biatlonistů v italské Anterselvě vyhrál Němec Fischer před Francouzem Poireém, třetí skončil další Němec Gross. Skvělou formu před domácím mistrovství světa potvrdili i další němečtí reprezentanti. V první desítce čtvrtečního závodu jich tak bylo celkem pět.

Dvaatřicetiletý Fischer tímto vítězstvím zaznamenal největší úspěch aktuální sezony, v níž měl na svém kontě zatím jen dvě sedmá místa.

Žádný ze závodníků první desítky nedokázal nastřílet čtyři čisté položky, norský biatlonista Lars Berger se přitom na pátou příčku dokázal prosadit i se čtyřmi trestnými minutami. Naopak až sedmý skončil vedoucí muž průběžného pořadí Světového poháru Ole Einar Björndalen, který minul tři terče a v běhu již ztrátu smazat nedokázal.

Pětice českých reprezentantů dnes měla k bodované třicítce daleko. Tomáš Holubec jako nejlepší z nich se čtyřmi chybami na střelnici skončil na 52. místě o dvě příčky před Jaroslavem Soukupem. Šest trestných minut připravilo o lepší umístění Petra Garabíka, který měl v cíli 66. čas.

Výsledky - muži (20 km):
1. Fischer (Něm.) 56:32,7 (1 tr. minuta), 2. Poireé (Fr.) - 7,5, 3. Gross (Něm.) -30,2 (1), 4. Sikora (Pol.) -44,2 (2), 5. Berger (Nor.) -1:33,9 (4), 6. Sendel (Něm.) -1:36,1 (1), 7. Björndalen (Nor.) -1:45,9 (3), 8. Greis (Něm.) -1:46,5 (2), 9. Cannard (Fr.) -1:53,0 (2), 10. Birnbacher (Něm.) -2:05,0 (2), ...52. Holubec -6:10,0 (4), 54. Soukup -6:21,4 (3), 66. Garabík - 7:04,1 (6), 92. Graclík -10:25,0 (5), 103. Faltus (všichni ČR) - 12:37,7 (7).
Průběžné pořadí SP:
1. Björndalen 446 bodů, 2. Poireé 413, 3. Hanevold (Nor.) 385, 4. Gross 350, 5. Rožkov (Rus.) 330, 6. Dračev (Běl.) 288, ...49. Dostál (ČR) 22, 57. Holubec, 58. Garabík oba 15.

,

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)