Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Biatlonista Kristejn vybojoval stříbro v duatlonu

Lukáš Krištejn na ME biatlonistů v Novém Městě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

23 2014
K duatlonu, který kombinuje běh, kolo a zase běh, se žamberský biatlonový reprezentant Lukáš Kristejn v poslední době dostane jen sporadicky. Ovšem víkendový domácí šampionát v místě bydliště si nechtěl nechat ujít. Uspěl v něm lépe, než by se sám nadál: získal stříbrnou medaili, svou první mezi dospělými.

„Tu trať znám, běhal jsem ten závod už jako dorostenec, tam nějaké cenné kovy byly. Ale pak jsem na duatlon neměl kvůli biatlonu čas, nijak speciálně se na něj nepřipravuju. V seniorech jsem byl před dvěma lety nejlépe pátý,“ říká pětadvacetiletý sportovec.

Nahrálo mu, že konkurence nebyla taková jako předloni. „Teď tam byli spíš mladí kluci, zřejmě hlavně triatlonisté. Já byl příjemně překvapený prvním během. Startoval i olympijský maratonec (Jan) Kreisinger, ten všem utekl. Ale s dalšími jsem zvládal držet krok. Přitom víc jsem si věřil na kolo,“ líčí Kristejn.

Po pěti kilometrech běhu ho v sedle čekalo kilometrů dvacet. Spolupracoval s pětičlennou skupinkou; závodníci se na čele pravidelně střídali, takže tempo bylo poměrně svižné.

„Nikdy pak nevím, jak na tom budu, jakmile slezu z kola. Navíc jsem ve čtvrtek přijel z Tater, kde jsme trénovali,“ upozorňuje Kristejn. Na závěrečný tříkilometrový běžecký úsek vyrážel jako první, po chvíli ho však předstihl pozdější vítěz Debnar. „Řekl jsem si, že se ho udržím. V prvním kole jsem ho v kopci stáhl, ale pak přišla rovinka a znovu mi utekl. Běžel lehce. To já jsem toho měl v cíli plné zuby, nechal jsem tam všechno,“ přiznává biatlonista, který se tento týden individuálně připravuje na novou zimní sezonu.

„Příští jedeme lyžovat do Německa do tunelu,“ nastiňuje další plány. O tom, zda letos bude hájit české barvy ve světovém poháru, nebo v nižším evropském IBU Cupu, rozhodne jeho forma na rozřazovacím soustředění národního týmu.

Autor:


On-line celý on-line

Po stříbrné medaili a dvou pátých místech už na poslední vystoupení na šampionátu nezbývalo Ondřeji Moravcovi dost sil. Cílem hromadného závodu v Hochfileznu projel na šestnáctém místě.Moravec: Super mistrovství. Ale dnes už jsem na to vážně neměl

On-line reportáž končí, díky za pozornost, kterou jste věnovali nejen jí, ale i těm z ostatních závodů v Hochfilzenu. Biatlonový šampionát je minulostí, Češi získali čtyři medaile (jedno zlato, dvě stříbro a jeden bronz). Ze stránek iDNES.cz rozhodně neodcházejte, už teď se začtěte do shrnujícího zpravodajství a počkejte si také na bezprostřední ohlasy od našeho reportéra Tomáše Macka. Hezký zbytek nedělního odpoledne!

Najdete na iDNES.czmobilní verze