Brněnské derby vyhrál IMOS a dostal se na druhé místo

Momentka z basketbalového derby žen mezi brněnským IMOSem a Valosunem (zelená). | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

8 2014
Basketbalistky IMOSu Brno se posunuly v tabulce na druhé místo. Předskočily městského rivala Valosun, na jehož palubovce zvítězily 81:71. Nadstavbovou skupinu A1 vede suverénní ZVVZ USK Praha. Lídr vyhrál 91:66 v Hradci Králové a připsal si už 26. vítězství.

Vicemistryně z IMOSu se opíraly téměř výhradně o hráčky základní sestavy, které nastřílely 76 z 81 bodů. Dařilo se zejména švédské reprezentantce Ashley Keyové, která zaznamenala 31 bodů, což je třetí nejlepší výkon této sezony.

Valosun se hlavně díky Amber Spragueové (24 bodů) snažil a snížil osm minut před koncem na 62:65, ale obrat soupeřkám euroligové družstvo nedovolilo. IMOS vyhrál druhé ze tří dosavadních měření sil v sezoně.

Hráčky USK povzbuzené středeční výhrou nad silným Galatasarayem Istanbul v Evropské lize rozhodly zápas v nástupech do obou poločasů. Během úvodních tří minut získaly desetibodový náskok, který postupně zvýšily až na 27:10. Hradec, který nastoupil bez opory Michaely Staré, sice zabral, ale v úvodu druhé půle Pražanky znovu odskočily už na 21 bodů a definitivně rozhodly.

Nejlepší střelkyní zápasu byla ve výborné formě hrající Černohorka Jelena Dubljevičová, které na 17 bodů v dresu USK stačilo 18 odehraných minut.