Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Cyklisty čeká v okolí Ještědu drsných padesát kilometrů

Hlavním favoritem sobotní cyklistické akce Ještěd Tour Kooperativy bude Pavel Boudný, vedoucí muž letošního seriálu Kolo pro život, jehož je liberecký závod šestým dílem. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

8 2016
Stovky cyklistů všech kategorií vyrazí v sobotu na tratě jubilejního 10. ročníku masového závodu Ještěd Tour Kooperativy. Centrum akce je ve sportovním areálu v Liberci-Vesci.

Stovky cyklistů všech kategorií vyrazí v sobotu na tratě jubilejního 10. ročníku masového závodu Ještěd Tour Kooperativy. Centrum akce je ve sportovním areálu v Liberci-Vesci.

Největší seriál závodů horských kol pro veřejnost Kolo pro život (KPŽ) zavítá v sobotu 11. června do Liberce již podesáté. Pro dospělé cyklisty připravili organizátoři tradičního podniku Ještěd Tour Kooperativy tři trasy.

Nejdelší trať B na 50 km s drsným převýšením 1700 metrů v okolí dominanty Ještědu pořádně prověří schopnosti bikerů. Svým profilem totiž patří mezi nejtěžší v celém seriálu, ale zároveň i ty nejatraktivnější s prudkými stoupáními i sjezdy a nádhernými výhledy do okolí.

Méně náročné trasy měří 30 km (převýšení 939 m) a 14 km (400 m), pro děti je připravena Junior Trophy v šesti věkových kategoriích. I v Liberci pokračuje letošní novinka - šance vyjet si nominaci na mistrovství dětí a mládeže na horských kolech v Novém Městě na Moravě.

V úterý čítala startovní listina necelých 600 účastníků, on-line registrace probíhá ještě během středy, přihlásit se lze i v pátek a v sobotu v místě startu. „Celkem čekáme okolo třinácti set startujících, hodně se to plní až na místě v den závodu,“ uvedl Jiří Adam, ředitel seriálu KPŽ.

Program dětských závodů začne v sobotu v areálu ve Vesci v 9.20, do hlavního závodu na 50 km vyrazí jezdci v 11.30.

Ještěd Tour je šestým dílem seriálu KPŽ, v čele mužské kategorie Elite je Pavel Boudný, jenž bude hájit průběžné vedení i v Liberci.

Kompletní informace o sobotní akci Ještěd Tour Kooperativy najdete na www.kolopro.cz. Kdo nebude mít cyklistiky dost, může v neděli sledovat adrenalinový MTB závod se šesti rychlostními zkouškami Kellys Enduro Race Ještěd, druhý díl Enduro Serie 2016. Více na www.enduroserie.cz.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze