Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


kultura na víkend

12 2000
BECHYNĚ
KLÁŠTERNÍ ZAHRADA: Letní plastika MUZEUM VLADIMÍRA PRECLÍKA: Výstava malířů skupiny Umělecká beseda, stálá expozice V. Preclíka ZÁMECKÝ PIVOVAR: Mezinárodní sympozia keramiky Bechyně 1966 - 2000, 115 let Střední průmyslové školy keramické v Bechyni

BLATNÁ
KINO: Austin Powers: Špion, který mě vojel - americká komedie (neděle 21.00)

ČERVENÁ LHOTA
ZÁMEK: Všudybyl - představení Divadla Víti Marčíka (11.00 a 15.00)

ČESKÉ BUDĚJOVICE
LETNÍ KINO HÁJEČEK: Samotáři - český film (21.00) KINO VESMÍR: 60 sekund - americký akční film (17.30, 20.00) DŮM UMĚNÍ: Laboratory - výstava italského výtvarníka Mimma Paladina GALERIE HROZEN: Václav Kabát: Knižní ilustrace a volná grafika GALERIE POD KAMENNOU ŽÁBOU: Skupina 4 GALERIE V PANSKÉ: Obrazy Barbory Bálkové, plastiky Petra Schela RADNIČNÍ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Obrazy a objekty Josefa Synka WORTNERŮV DŮM AJG: Na daleké cestě: Výtvarné práce Martina Kuriše, Grafika a kresby Adolfa Borna

ČESKÝ KRUMLOV
JIŽNÍ TERASY ZÁMKU: Mezinárodní hudební festival: Hudební nokturno (sobota 21.30) OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ: Mezinárodní hudební festival: W.A. Mozart - Don Giovanni (21.00) ZÁMEK: Mezinárodní hudební festival: Virtuosi Pragenses - pocta baroku (sobota Maškarní sál 19.00), Capella Rudolphina - hudba na Rožmberském dvoře (neděle Maškarní sál 19.30) EGON SCHIELE ART CENTRUM: Egon Schiele - stálá expozice, mezinárodní výstava Time - Timeless: objekty, instalace a malby, Friedl Dicker Brandeisová - olejomalby, kresby, architektonické projekty, tapiserie MEZINÁRODNÍ GALERIE KERAMICKÉ TVORBY: Mezinárodní výstavy keramické tvorby

DAČICE
KINO: Jana a její přátelé - izraelský film (20.00)

DEŠTNÁ
KULTURNÍ DŮM: Výtvarníci Deštenska - obrazy, keramika, plastiky

HELFENBURK
KRČMA U KRAKORCE: Koncert skupiny Řez dřevem (sobota 20.00)

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
KINO PANORAMA: Muž na Měsíci - americký film (20.00) ZÁMECKÉ DIVADLO: Hudební festival na zámku Hluboká - Mozartovské nokturno (20.00) ALŠOVA JIHOČESKÁ GALERIE: Současná minulost - Česká postmoderní moderna 1960 - 2000

HORNÍ PLANÁ
LETNÍ KINO: Fontána pro Zuzanu 3 - slovenský film (sobota 21.00), Erin Brockovich - americký film (neděle 21.00)

HOŘICE
PŘÍRODNÍ AMFITEÁTR: Pašijové hry (sobota 17.00 a 20.30)

JINDŘICHŮV HRADEC
KINO STŘELNICE: Hurikán v ringu - americký film (17.30, 20.00)

MILEVSKO
KINO: Princezna ze mlejna 2 (sobota 17.30), Vše o mé matce - španělský film (sobota 20.00) Hranice lásky - americké drama (neděle 17.30, 20.00)

MLADÁ VOŽICE
PAMÁTNÍK MLADOVOŽICKA: Obrazy Libuše Pilařové - Kverkové

PÍSEK
LETNÍ KINO: Svérázný rybolov - ruský film (sobota 21.00), Zelená míle - americký film (neděle 20.30) KRČMA U KROUŽKA: Dotkni se Písku - bluegrassový festival: Reliéf, Fragment, Pergamen, Kvintet, Country Coctail, BC kolekce, Bluegrass Comeback, Taverna a další (sobota od 15.00)

PRACHATICE
GALERIE DOLNÍ BRÁNA: Jiří a Martin Valešovi: Cesty výtvarníka (výstava obrazů)

ROŽMBERK NAD VLTAVOU
LETNÍ KINO JAVEKA: Musíme si pomáhat - český film (sobota 21.00)

SLAVONICE
PANSKÝ DŮM: Trojmezí 2000 - letní hudební a divadelní festival: Závěrečný koncert účastníků a hostů hudební dílny Jany Lewitové a Vladimíra Merty (sobota 19.00) GALERIE SLAVONICE: Slavonice 1990 - 2000: Umělci, kteří prošli městem - obrazy, objekty, fotografie, textil, architektura

SOBĚSLAV
KINO: Deuce Bigalow: Dobrej striptér - americká komedie (neděle 20.00) GALERIE SV. MARKA: Grafika Václava Johanuse, dřevěné plastiky Davida Johanuse

STRAKONICE
KINO OKO: Dobrý Will Hunting - americký film (17.30, 20.00)

TÁBOR
HOUSŮV MLÝN: Pohádkové odpoledne pro děti (neděle 15.00) GALERIE 140: Keramika Hany Benešové, Obrazy Zdeny Höhmové GALERIE AD 1551: Ilustrační tvorba Vlastimila Rady GALERIE BASTION: Obrazy Evy Boříkové GALERIE INFOCENTRUM: František Peterka - výběr z tvorby GALERIE VODÁRENSKÁ VĚŽ: Magdalena Křenková: Moje svítání HUSITSKÉ MUZEUM: II. bienále keramiky

TRHOVÉ SVINY
NÁMĚSTÍ: Festival dechových hudeb Karel Valdauf 2000 za účasti českých a moravských souborů a dechové hudby z Holandska (sobota od 15.30, neděle od 7.00)

TŘEBOŇ
KINO SVĚTOZOR: Čochtanova Třeboň: Vodnický jarmark, hry, soutěže, dražba (sobota 10.00) ZÁMECKÉ NÁDVOŘÍ: Čochtanova Třeboň: Malované písničky (sobota 17.30), Konference vodníků (sobota 19.30) ZLATÁ STOKA: Čochtanova Třeboň: Výlov Zlaté stoky (sobota 15.00) GALERIE U MÍŠKŮ: Jan Kanyza: Obrazy, litografie, Vojtěch Kobylka - obrazy, kresby, dřevořezby

TÝN NAD VLTAVOU
OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ: Divadelní společnost Vltavan: Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (sobota 21.00) GALERIE ART CLUB: Vltavotýnské dvorky 2000 - kolektivní výstava prací českých umělců

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
KINO: Talentovaný pan Ripley - thriller USA (20.00) HUSITSKÉ MUZEUM-WEISŮV DŮM: Alfred Kindler - obrazy, tempery, akvarel

VIMPERK
KINO: Druhá šance - americký film (20.00)

VODŇANY
KULTURNÍ DŮM: Holandsko, akty - fotografie Karla Burdy (vestibul)

ZLATÁ KORUNA
KLÁŠTER: Historia salvationis aneb Hra o pádu a vykoupení - představení Divadelního spolku Lauriger (sobota 11.00 a 17.00, neděle 11.00)

ZVÍKOV
HRAD: DS Prácheňská scéna - Zvíkovský rarášek (neděle 15.00), Noci na Zvíkově (neděle 21.00)






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze