Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


kultura na víkend

29 2000
celonárodní přehlídka souborů hrajících v trávě: KLÁŠTERNÍ ZAHRADA: První rytíř - Kvelb České Budějovice (sobota 10.30), Rozmarné léto - De facto Jihlava (sobota 16.00), Promiňte, pane Erbene - Komorní studio Áčko Benešov (sobota 17.05), Bistro aneb Nesmrtelní - Klas Klášterec nad Ohří (sobota 20.00), Krotké variace - Neklid Praha (sobota 22.05), Začarovaný les - Mráz po zádech Praha (neděle 10.30), Propat - Komorní studio Áčko Benešov (neděle 11.10), Perly Hodži Nasredina - Dostavník Přerov (neděle 14.00), Nespokojenost!!! - Puchmajer Praha (neděle 18.30), Sága rodu Rassini - V.A.D. Kladno (neděle 19.30)
BLATNÁ
HOSPODA NA STATKU: Koncert skupiny Parkán a Fobie (Pole u Blatné, sobota 20.00)

ČERVENÁ LHOTA
ZÁMEK: Tři zlaté vlasy děda Vševěda - představení pro děti (11.00 a 15.00)

ČESKÉ BUDĚJOVICE
LETNÍ KINO HÁJEČEK: Mumie - americký film (21.15) KINO VESMÍR: Tanec s vášní - americký film (17.30, 20.00) DŮM UMĚNÍ: Laboratory - výstava prací italského výtvarníka Mimma Paladina GALERIE HROZEN: Jiří Kolář: Koláže, objekty GALERIE POD KAMENNOU ŽÁBOU: Skupina 4 RADNIČNÍ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Znamení času - výstava plastik, reliéfů a koláží Arany Mertlové inspirovaných koncem tisíciletí WORTNERŮV DŮM AJG: Na daleké cestě: Výtvarné práce Martina Kuriše, Grafika a kresby Adolfa Borna

ČESKÝ KRUMLOV
LETNÍ KINO: Ospalá díra - americký film (sobota 21.30) OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ: Sen noci svatojánské - činohra (21.30) EGON SCHIELE ART CENTRUM: Egon Schiele - stálá expozice, Time - Timeless - objekty, instalace a malby, Egon Schiele: autoportrét coby mnich z roku 1913, Friedl Dicker Brandeisová: olejomalby, kresby, architektonické projekty, tapiserie

DAČICE
KINO: Muž na Měsíci - americký film (19.30) STÁTNÍ ZÁMEK: Za dačickou kostku cukru - hudební a divadelní festival: Zakončení přehlídky a vystoupení souboru Hradišťan (sobota 21.00) PALACKÉHO NÁMĚSTÍ: Divadelní dopoledne v rámci festivalu Za dačickou kostku cukru (sobota 10.00)

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
KINO PANORAMA: Austin Powers: Špion, který mě vojel - americká komedie (sobota 20.00)

HORNÍ PLANÁ
Euregiomusicfest 2000 aneb Bigbeat na Lipně: LETNÍ KINO: The Rozladěn, ZOE, Bratři Karamazovi, Garage & Tony Ducháček, Už jsme doma, Irena a Vojtěch Havlovi & Jiří Stivín, Echt!, Psí vojáci, MCH Band, Iva Bittová & DJ Javas, Werk, ALBOTH, Loops, Boo, DJ Cativo (sobota od 12.00) ATRIUM RODNÉHO DOMU ADALBERTA STIFTERA - Hans-Karsten Raecke (sobota 14.00), Čtení z díla A. Stiftera - Filip Topol včetně klavírního doprovodu (v češtině a němčině, sobota 16.00), Irena a Vojtěch Havlovi & Jiří Stivín (sobota 18.00), Hans-Karsten Raecke (neděle 15.00) Václav Koubek (neděle 20.00) KOSTEL DOBRÁ VODA: Filip Topol - varhanní koncert (neděle 13.00)) LETNÍ KINO: Talentovaný pan Ripley - americký thriller (neděle 21.30)

HUMPOLEC
KINO: Vikingové - americký film (20.00)

JINDŘICHŮV HRADEC
KINO STŘELNICE: Americká krása - americký film (17.30, 20.00) KOSTEL SV. JANA KŘTITELE: Bedřich Smetana a Jindřichův Hradec

MILEVSKO
KINO: Lazebník sibiřský - film Ruska, Francie a Itálie (17.30, 20.00)

NETOLICE
NÁMĚSTÍ: Sousedské posezení pod lípou - šermířské vystoupení (sobota 14.00, 16.00, 20.00 a 22.00), DS Žumberk Plzeň: Princezna a šašek (sobota 15.00), vystoupení souboru Budvarquintet (sobota 18.00)

PÍSEK
LETNÍ KINO: Samotáři - český film (sobota 21.15), Jeden svět nestačí - americký film (neděle 21.15)

ROŽMBERK
HRAD: Divadlo Esence: Láska ke třem pomerančům (sobota 15.00), Falstaff ve Windsoru (sobota 21.00)

SOBĚSLAV
KINO: Erin Brockovich - americký film (neděle 20.00)

STRAKONICE
LETNÍ KINO: Vítězové a poražení - americký film (21.30) HRAD: Rumpálování - středověké slavnosti na strakonickém hradě: jarmark s ukázkou lidových řemesel, historický šerm - Fedrfechtýři, Sok, Ryval, Collegium Armatum, Sígři, skupina střelců z kuše Hejtman, myší dostihy, taneční skupina Balata a jiné (od 9.00)

TRHOVÉ SVINY
KINO: Talentovaný pan Ripley - americký film (sobota 20.15), Nevěsta na útěku - americký film (neděle 20.00)

TŘEBOŇ
MASARYKOVO NÁMĚSTÍ: Koncert folkové skupiny Naboso (neděle 18.00) KAPLE HROBKY SCHWARZENBERKŮ: Koncert Idy Kellarové se skupinou (sobota 20.15)

TÝN NAD VLTAVOU
OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ: Divadelní společnost Vltavan: Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (sobota 21.00) KOSTEL SV. JAKUBA: Varhanní koncert (neděle 19.00)

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
KOSTEL POVÝŠENÍ SV. KŘÍŽE: Jihočeský hudební festival - koncert souboru Musica ad Gaudium (sobota 20.00) KINO: Svérázný rybolov - ruský film (20.00)

ZVÍKOV
HRAD: DS Prácheňská scéna: Zvíkovský rarášek (neděle 15.00), Noci na Zvíkově (neděle 21.00)

Ostatní stálé expozice a sezonní výstavy přinesou kulturní tipy v pondělí 31. 7.






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze