Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


kultura na víkend

15 2000
klavír (neděle 19.30) Obrazy a kresby Josefa Rady MUZEUM VLADIMÍRA PRECLÍKA: Výstava malířů skupiny Umělecká beseda ZÁMECKÝ PIVOVAR: Mezinárodní sympozia keramiky Bechyně 1966 - 2000 - nová rozšířená expozice k Intersympoziu 2000, 115 let Střední průmyslové školy keramické v Bechyni
BLATNÁ
HOSPODA NA STATKU: Koncert skupin Odyssea classic, Regenerace a Klaxon (Pole u Blatné, sobota 20.00), Divadelní představení pro děti (Pole u Blatné, neděle 16.00) ZÁMEK: František Valena - obrazy, šperky, loutky, scénografie

ČERVENÁ LHOTA
ZÁMEK: Jak se hledají princezny - představení pro děti Divadla Bořivoj (11.00 a 15.00)

ČESKÉ BUDĚJOVICE
BIO KOTVA: Himálaje - francouzský film (17.30, 20.00) LETNÍ KINO HÁJEČEK: Galaxy Quest - americká komedie (21.30) DOMINIKÁNSKÝ KLÁŠTER: Tichá poselství - fotografie Bohuslavy Maříkové DŮM UMĚNÍ: Laboratory - výstava prací italského výtvarníka Mimma Paladina GALERIE HROZEN: Jiří Kolář: Koláže, objekty GALERIE POD KAMENNOU ŽÁBOU: Skupina 4 GALERIE ZLATÝ KŘÍŽ: Martin Micka: Letní vernisáž na internetu (obrazy) JIHOČESKÉ MUZEUM: Toulky historickou krajinou - z výstavního projektu Jihočeského muzea k miléniu, Želivský poklad - výstava vzácných klenotů z premonstrátského kláštera v Želivě, Jitka Staňková, Ludvík Baran: Masky, démoni, šaškové - výstava fotografií masopustních masek RADNIČNÍ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Znamení času - výstava plastik, reliéfů a koláží Arany Mertlové inspirovaných koncem tisíciletí WORTNERŮV DŮM AJG: Mí přátelé rybáři II. - L.Illek, P.Kuklík, V. Merta, T. Stano

ČESKÝ KRUMLOV
OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ: Veselé paničky windsorské - činohra (21.30) EGON SCHIELE ART CENTRUM: Egon Schiele - stálá expozice: dokumentace o životě a díle, akvarely a kresby, Time - Time - Less - objekty, instalace a malby umělců z ČR, Rakouska, Německa, Ruska, USA, Číny, Švýcarska a Francie, Egon Schiele autoportrét coby mnich spolu s Wally N. z roku 1913, Život pro umění - Friedl Dicker Brandeisová - ve spolupráci se Simon Wiesenthal Center Los Angeles GALERIE ČESKÉ KULTURY: České výtvarné umění GALERIE KAPLANKA: Jan Fabián: Místo (výstava), Obrazy Růženy Kratochvílové MEZINÁRODNÍ GALERIE KERAMICKÉ TVORBY: Mezinárodní výstavy keramické tvorby OKRESNÍ MUZEUM: Historický obraz Českokrumlovska od pravěku do konce 19. století, Ze starých šenků, Johanes Urzidil: O kontinuitě lidského srdce, Adalbert Stifter: Děsivě krásný svět, Evropské průsečíky R.GALERIE: Antonín Manto Mrnka - objekty z litiny, skla, keramiky a dřeva, Radan Wagner - obrazy, grafika, pastely, zrcadla MĚSTSKÝ PARK: Andělé v parku - plastiky a keramika Františka Vlčka

DAČICE
KINO: Láska je láska - švédský film (19.30) MUZEUM A GALERIE: Únik - obrazy Radima Kořínka, Obrazy Vendy Truhlářové a Venduly Císařovské, Zapomenutá řemesla aneb Co víte či nevíte o starých řemeslech

HELFENBURK
HRAD: Swing Trio Avalon - koncert (sobota 20.00)

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
KINO PANORAMA: Anna a král - americký film (sobota 20.00) ALŠOVA JIHOČESKÁ GALERIE: Současná minulost - Česká postmoderní moderna 1960 - 2000

HORNÍ PLANÁ
LETNÍ KINO: Šestý smysl - americký film (sobota 21.30), Vikingové - americký film (neděle 21.30) RODNÝ DOMEK ADALBERTA STIFTERA: Adalbert Stifter a rodný kraj - stálá memoriální expozice

HUMPOLEC
KINO: Americká krása - americký film (20.00)

JINDŘICHŮV HRADEC
KINO STŘELNICE: Notting Hill - americký film (17.00, 20.00) Folková růže - folkový festival: ATRIUM ZUŠ: Drc, Matěj a Pedža, Bára a Mariáš (sobota od 14.00) MUZEUM: Magisson, Netřesk, Bezefšeho, Ginevra (sobota od 16.00) NÁDVOŘÍ HRADU: Cop, Vlasta Redl a Každý den jinak, Žalman a spol, Čtyřlístek (sobota od 20.00)

LANDŠTEJN
HRAD: Folková růže - folkový festival: Cimbal Classic, Jen tak tak, Vojta Zícha a Druhá míza (neděle od 18.00) GALERIE TEINITZEROVÁ: Prodejní výstava fotografií, obrazů, tapiserií a keramiky KOSTEL SV. JANA KŘTITELE: Bedřich Smetana a Jindřichův Hradec MUZEUM: Lidová kultura poloviny 19. století, Měšťanská kultura poloviny 19. století, Richard Lauda - kresby a fotografie z Jindřichohradecka, Poslední léta Emy Destinnové ve Stráži nad Nežárkou

MILEVSKO
KINO: Muž na Měsíci - americký film (17.30, 20.00) MUZEUM: Příroda Turecka

NETOLICE
MUZEUM: Netolice v minulosti - výstava dobových fotoreprodukcí, Ortel vynesen podle práva aneb Soudnictví a trestání zločinu v Netolicích

PÍSEK
LETNÍ KINO: Musíme si pomáhat - český film (21.30)

PRACHATICE
MUZEUM: Sušické sirkařství aneb Jak to vlastně začalo v Sušici s výrobou zápalek, ART DECO - výstava MUZEUM KRAJKY: Výstava české a evropské paličkované krajky

RUDOLFOV
MUZEUM HORNICTVÍ: Stálá expozice hornictví, výstava fotografií z hornických slavností a videoprojekce

SEZIMOVO ÚSTÍ
ČAJOVNA VYCHÁZEJÍCÍHO SLUNCE: Obrazy Jaroslavy Matouškové - Pánkové GALERIE KOVOSVIT: Loutky - výstava loutkářského kroužku při KVZ Kovosvit

SLAVONICE
GALERIE SLAVONICE: Slavonice 1990 - 2000: Umělci, kteří prošli městem - obrazy, objekty, fotografie, textil, architektura

SOBĚSLAV
KINO: Dogma - americký film (neděle 20.00) GALERIE U SV. MARKA: Porcelán Milana Martiníka ROŽMBERSKÝ DŮM: Sochy Heleny Drdové, obrazy Petra Brátky

STRAKONICE
LETNÍ KINO: Druhá šance - americký film (21.30) MUZEUM STŘEDNÍHO POOTAVÍ: Mezinárodní výstava dětských výtvarných prací Lidice 2000, Plastiky a keramika Tomáše Prolla

STRÁŽ NAD NEŽÁRKOU
ZÁMEK: Ema Destinnová na českých ceninách, Rábští mrtví a jejich epitafy - básnická sbírka Emy Destinnové

TÁBOR
Táborský uličník aneb Divadlo na dlažbě - vystoupení kejklířů a pouličních herců v ulicích starého města (sobota od 15.00, neděle od 10.00) GALERIE 140: Keramika Hany Benešové GALERIE AD 1551: Ilustrační tvorba Vlastimila Rady GALERIE BASTION: Obrazy Josefa Kačírka GALERIE INFOCENTRUM: Máša Valtrová - Obrázky na skle, Loutky a koláže GALERIE VODÁRENSKÁ VĚŽ: Skryté historie HUSITSKÉ MUZEUM: Bratrstvo - ilustrační tvorba Miloše Nováka

TŘEBOŇ
KOSTEL P. MARIE A SV. JILJÍ: Anglický pěvecký sbor (neděle 20.00) GALERIE U MÍŠKŮ: Jan Kanyza: Obrazy, litografie VÝSTAVNÍ SÍŇ POD VĚŽÍ: Obrazy Josefa Jíry VÝSTAVNÍ SÍŇ U ČERNÉ KUCHYNĚ: Obrazy Petra Ettlera ZÁMECKÁ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Robert Perthen: Obrazy

TÝN NAD VLTAVOU
KOSTEL SV. JAKUBA: Varhanní koncert (neděle 19.00) OTÁČIVÉ HLEDIŠTĚ: Divadlo Víti Marčíka: Robinson Crusoe (sobota 16.00), Divadelní společnost Vltavan: Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (sobota 21.00) MUZEUM: Stálá expozice Alfréda Radoka, Belle Epoque aneb V Týně před 100 lety - výstava ze sbírek Městského muzea GALERIE ART CLUB: Vltavotýnské dvorky 2000 - kolektivní výstava prací českých umělců

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
KINO: Šest pohřbů a jedna svatba - americký film (20.00)

ZLATÁ KORUNA
KLÁŠTER ZLATÁ KORUNA: Jiří a Igor Müllerovi: Obrazy a kresby

ZLIV
LETNÍ KINO: Prci, prci, prcičky - americká komedie (21.30)

ZVÍKOV
HRAD: Ochotnický divadelní spolek Prácheňská scéna: Zvíkovský rarášek (neděle 15.00), Noci na Zvíkově (neděle 21.00)






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze