Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


kultura na svátky

6 2000
KINO: Acid House -
britský film na motivy povídkových předloh Irwina Welshe (neděle 20.00) ZIMNÍ STADION: Blatenské hudební slavnosti (sobota od 13.30)
ČESKÉ BUDĚJOVICE
BIO KOTVA: Talentovaný pan Ripley - thriller USA (17.30, 20.00) KINO VESMÍR: Ospalá díra - americký film (17.30, 20.00) JIHOČESKÉ DIVADLO: Idiot - hra (sobota 19.00) KABARET U VÁŇŮ: Budějická podkova - koncert folk a country skupiny (sobota 20.00) DIVADLO POD ČEPICÍ: Obrazy Ivy Opekarové DŮM UMĚNÍ: Hidetoshi Nagasawa - Visione di Giovanni GALERIE POD KAMENNOU ŽÁBOU: Igor Müller: Bez rámu - výstava obrazů GALERIE U RUDOLFA: Prodejní expozice současných českých výtvarníků GALERIE ZLATÁ RENETA: Kytice ve výtvarném umění - výtvarné práce J. Hartingerové, L. Mazancové, M. Ondrové, A. Kindlera, M. Kyzoura a J. Sahuly, Prodejní výstava současného výtvarného umění - grafika, obrazy, tapiserie, keramika, sklo, šperky JIHOČESKÉ MUZEUM: Knižní sonáta: Z dějin vzdělanosti, Českobudějovické veduty aneb Město v proměnách času, Mizející krása aneb Lidová architektura v kresbách a obrazech, Toulky historickou krajinou RADNIČNÍ VÝSTAVNÍ SÍŇ: Výstava v rámci Týdne francouzské kultury STAROČESKÝ DVŮR: Prodejní výstava jihočeských lidových řemesel WORTNERŮV DŮM AJG: Jan Pešťák - výběr z díla (výstava k autorovým 90. narozeninám), František Peterka - kresby a grafika (výstava k autorovým 80. narozeninám)

ČESKÝ KRUMLOV
KINO J a K: Klub rváčů - americký film (sobota 18.00) EGON SCHIELE ART CENTRUM: Slabikář přírody - obrazy, kresby a grafika Karla Valtra, Raná grafika Oskara Kokoschky, Sochy Jana Koblasy výstava, Egon Schiele - stálá expozice: dokumentace o životě a díle, akvarely a kresby, Time - Time - Less: objekty, instalace a malby umělců z ČR, Rakouska, Německa, Ruska, USA, Číny, Švýcarska a Francie, Egon Schiele - autoportrét coby mnich spolu s Wally N. z roku 1913 GALERIE ART U SV. JOŠTA: Česká výtvarná scéna - obrazy, grafika, keramika, plastika, šperky GALERIE ČESKÉ KULTURY: České výtvarné umění GALERIE KAPLANKA: Obrazy Christine Falkové, sochy Milana Doubravy, keramika manželů Bambasových MĚSTSKÉ DIVADLO: Jiří Havlík - koláže necudné a jiné MEZINÁRODNÍ GALERIE KERAMICKÉ TVORBY: Mezinárodní výstava keramické tvorby OKRESNÍ MUZEUM: Program Sokrates - ZŠ PLešivec Český Krumlov, Ze starých šenků

DAČICE
KINO: Fontána pro Zuzanu 3 - slovenský film (sobota, neděle 19.30)

HELFENBURK
KRČMA U KRAKORCE: Koncert skupiny Křupani (sobota 20.00)

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
KINO PANORAMA: Hanuman - francouzský film(sobota 17.00) ALŠOVA JIHOČESKÁ GALERIE: Současná minulost - česká postmoderna 1960 - 2000

HUMPOLEC
KINO: Klub rváčů - americký film (sobota,neděle 20.00) MUZEUM: Krajina v obrazech Františka Mrkvičky, Ruční potisk textilu - Jarmila Dunděrová, Alexandra Dýcková, Česká krajina v podání ruských malířů

JINDŘICHŮV HRADEC
KINO STŘELNICE: Klub rváčů - americký film (sobota, neděle 17.00, 20.00), Svérázný rybolov - ruský film (pondělí 20.00) STÁTNÍ HRAD A ZÁMEK: Jarní koncert mistrů (Španělský sál 19.30) MUZEUM: Fotografie Stanislava Dvořáka, Keramika - výstava prací studentů a absolventů Střední průmyslové školy keramické v Bechyni, Poslední léta Emy Destinnové ve Stráži nad Nežárkou

MILEVSKO
KINO: Lazebník sibiřský - koprodukční film (neděle, pondělí 17.30, 20.00)

NETOLICE
MUZEUM: Netolice v minulosti - výstava dobových fotoreprodukcí, Ortel vynesen podle práva aneb Soudnictví a trestání zločinu v Netolicích, Milan Peterka: Obrazy z cest

NOVÉ HRADY
KINO: Pramen života - český film (neděle 20.00) KLÁŠTER SERVITŮ: Kříž a láska - výstava

PÍSEK
KINO: Myšák Stuart Little - americká triková komedie (17.30), Mise na Mars - americký film (20.00) KLUB UHELNA: Iron Maiden Revival - koncert (sobota 21.00) GALERIE PORTYČ: Santos Balmori: Kresby a grafika PRÁCHEŇSKÉ MUZEUM: Grafika, kresba a ilustrace Vladimíra Tesaře

PRACHATICE
KINOKAVÁRNA: Hranice lásky - americký film inspirovaný autobiografickým románem Grahama Greena (pondělí 20.00) MĚSTSKÉ DIVADLO: Koncert vítězů přehlídky Lhenické klávesy ´99 (sobota 19.00) GALERIE DOLNÍ BRÁNA: Zdeněk Reban, Bohumír Prokůpek: Reflexe přírody - výstava fotografií MUZEUM: Neznámý Friedrich Blumentritt - kresby zákoutí prachatických domů 30. let MUZEUM KRAJKY: Výstava české a evropské paličkované krajky

SEZIMOVO ÚSTÍ
GALERIE KOVOSVIT: Obrazy Teodora Buzu

SLAVONICE
GALERIE SLAVONICE: Obrazy a objekty Gisely Prokopové a Miroslava Trejtnara

SOBĚSLAV
KINO: Acid House - britský film (neděle 20.00) GALERIE U SV. MARKA: Sklo Věry Vejsové, obrazy Jiřího Ptáčka ROŽMBERSKÝ DŮM: Tajemní dinosauři: ilustrace Barbory Kyškové SMRČKŮV DŮM: Zdobené perníky Aleny Frerové

STRAKONICE
KINO OKO: Samotáři - český snímek, zabývající se životem sedmi mladých lidí, kteří se na konci devadesátých let pokoušejí vést milostné vztahy. Ty je vedou různými cestami křížem krážem a skrz kolize, vesměs ale vždycky zase zpátky do samoty (17.30, 20.00) MUZEUM STŘEDNÍHO POOTAVÍ: Obrazy Jindřicha Krátkého, Příroda bez hranic, Dětská tvůrčí dílna - hrátky s papírem, textilem a hlínou

TÁBOR
KINO SVĚT: Pláž - americký film (sobota, neděle 17.30, 20.00), Početí mého mladšího bratra - český film (17.30, 20.00)

TRHOVÉ SVINY
KINO: Jeden svět nestačí - americký film (sobota 19.30), Hanuman - francouzský film (neděle, pondělí 17.00 a 19.30)

TŘEBOŇ
KINO SVĚTOZOR: Toy Story 2: Příběh hraček (sobota 15.00) GALERIE U MÍŠKŮ: Obrazy a kresby Barbory Kyškové, figurální keramika Jiřího Pošvy

TÝN NAD VLTAVOU
MUZEUM: Stálá expozice Alfréda Radoka, Malované ostrostřelecké terče ze sbírek jindřichohradeckého muzea, Výstava plastikových modelů bojové techniky z druhé světové války GALERIE ART CLUB: Obrazy, kresby a tisky Pavla Horáka

VESELÍ NAD LUŽNICÍ
KINO: Narušení - americký film (sobota, neděle 20.00), South Park: peklo na zemi - americký celovečerní film na motivy úspěšného animovaného seriálu (pondělí 20.00)

VIMPERK
KINO: Mifune - švédský film (20.00)
Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze