Kresta ovládl sprintrallye v Jeseníkách a už může slavit titul mistra republiky

Posádka Roman Kresta a Tomáš Kašpárek s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

9 2010
Roman Kresta s vozem Mitsubishi Lancer se stal mistrem republiky ve sprintrallye. Čtyřiatřicetiletý pilot si definitivně pojistil titul vítězstvím v Rallye Jeseníky, jež byla předposledním dílem devítidílného seriálu.

Loňský český mistr v automobilových soutěžích Kresta měl triumf ve sprintrallye nadosah po vítězství před měsícem ve Vyškově. V Jeseníkách mu stačilo obsadit čtvrté místo a nemusel se ohlížet na výsledek druhého v pořadí Romana Odložilíka.

Ten nakonec se Škodou Fabia obsadil třetí místo s odstupem 22,9 sekundy. Na druhé pozici se ztrátou necelých dvaceti sekund dojel Miroslav Jakeš na mitsubishi a zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře.

Rallye měl dobře rozjetou loňský mistr Jaroslav Orsák, ale po třetí erzetě z devíti musel z vedoucí příčky odstoupit. Bývalý tovární jezdec Fordu Kresta dnes získal plný počet bodů v páté ze šesti sprintrallye, v nichž letos startoval. Na nejvyšší stupeň nedosáhl jen v srpnu v Pačejově, kde ho těsně porazil Odložilík.

Šampionát zakončí za dva týdny Rallye Vsetín.

Výsledky

1. Kresta, Kašpárek 41:38,8, 2. M. Jakeš, T. Jakeš (všichni Mitsubishi
Lancer Evo IX) -19,8, 3. R. Odložilík, P. Odložilík (Škoda Fabia S2000)
-22,8, 4. Trněný, Pritzl (Škoda Octavia WRC) -47,3, 5. Jelínek, Kotěna
(Mitsubishi Lancer Evo IX) -56,1, 6. Peták, Benešová (Peugeot 207 S2000) -59,0.

Průběžné pořadí (po 8 z 9 soutěží): 1. Kresta 174, 2. R. Odložilík 123, 3. Peták 101.