Kopecký slaví hattrick, druhému dni na Rallye Hustopeče dominoval

Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 při noční rychlostní zkoušce na Rallye Český Krumlov. | foto: ČTK

20 2015
Jan Kopecký z továrního týmu Škody vyhrál i třetí díl Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. V Rallye Hustopeče zvítězil o 45 sekund před Václavem Pechem.

V Rallye Hustopeče nezastavil Kopeckého ani defekt v páteční etapě, po kterém nabral čtyřicetisekundovou ztrátu. Druhý soutěžní den za volantem nové Škody Fabia R5 zcela ovládl, vyhrál všech šest rychlostních zkoušek a navázal na triumfy z Klatov a Českého Krumlova.

V první etapě tři ze čtyř testů vyhrál obhájce prvenství a úřadující šampion Václav Pech v mini cooperu a po třech zkouškách měl na Kopeckého 49 sekund k dobru. Od poslední páteční vložky ale vládl výsledkům lídr šampionátu, ze sedmého místa se postupně probil zpět a v celkově sedmé erzetě už definitivně převzal vedení.

Pech, který právě v sedmé zkoušce nabral hlavní ztrátu ve výši 26 sekund, zopakoval druhé místo z Českého Krumlova. Třetí skončil stejně jako v Klatovech Roman Odložilík. Čtvrtý Pavel Valoušek poprvé v sezoně MČR chyběl na stupních vítězů.