Basketbalisté USK přehráli Jihočechy a útočí na horní půlku tabulky

Mirsad Alilovič z USK Praha usměrňuje svého rozehrávače Lukáše Feštra. | foto: USK Praha

29 2016
Basketbalisté USK Praha si doma v pondělní dohrávce 13. kola Národní basketbalové ligy poradili s Jindřichovým Hradcem 64:56. Posunuli se na osmé místo tabulky - mají stejně bodů jako sedmé Ústí a bod ztrácejí na šestý Kolín i pátou Opavu.

I kamery České televize byly svědky skvělého vstupu do utkání v podání domácích, kteří po první čtvrtině vedli 21:9. Jejich obrana byla vynikající.

Hosty udržel ve hře Šustek, který třikrát vystřelil zpoza tříbodového oblouku a ani jednou neminul. Poločasový stav 34:27 mohl domácí trochu mrzet.

Jihočeši odmazávali z náskoku domácích i nadále a zhruba pět minut do konce utkání se dostali do vedení 52:49 - to se za tři body trefil Zuzák a dvojku přidal mrštný Lipkins.

Pražané si vsak vzali vedení zpět díky šňůře osmi bodů a koncovku takticky uhlídali. „Když šel Jindřichův Hradec do vedení, nezpanikařili jsme. Posledních pět minut jsme skvěle bránili a dařilo se nám proměňovat v útoku,“ potěšilo domácího trenéra Mirsada Aliloviče.