Kladno vyhrálo volejbalové derby a opustilo poslední příčku

Momentka z extraligového utkání volejbalistů Ústí nad Labem - Odolena Voda | foto: AP

9 2010
Volejbalisté Kladna opustili poslední místo v tabulce extraligy. Pomohla jim k tomu nečekaně hladká třísetová výhra ve středočeském derby na palubovce Odoleny Vody.

V dohrávce 15. kola byl vyrovnaný pouze první set (26:24), v dalších dvou už Kladenští dovolili domácím pouze 18 a 15 bodů. Kladno se v tabulce posunulo až před čtvrtečního soupeře, který je předposlední díky lepšímu skóre před Brnem.

Ústí nad Labem v předehrávce 16. kola porazilo souseda v tabulce ČZU Praha 3:2. Domácí tým pro sebe rozhodl první set, ve druhém a třetím dějství ale nevyužili svěřenci trenéra Malána tříbodové vedení a bojovní Pražané vydřeli obě koncovky.

Naopak ve čtvrtém setu vedli hosté 23:22, ale k mečbolu nedospěli a závěr patřil Severočechům. Ti pak pro sebe rozhodli i zkrácenou sadu (15:12), když proměnili druhý mečbol.