Januš se stal vicemistrem světa

Záhřeb - Český střelec Miroslav Januš vybojoval na MS v Záhřebu stříbro ve střelbě na běžící terč na 50 metrů. Družstvo ve složení Januš, Bedřich Jonáš a Luboš Račanský dokonce suverénně zvítězilo s náskokem jedenácti bodů před Švédy. Třetí skončilo Rusko.

Januš zaostal v neolympijské disciplíně o jeden bod z dnešních rychlých běhů za vítězným Polákem Lukaszem Czaplou, třetí skončil už s větším odstupem Slovák Peter Pelach. Jonáš byl šestý, Račanský čtrnáctý.

Třiatřicetiletý Januš, bronzový olympijský medailista z Atlanty 1996, mohl na MS v Záhřebu vystoupit na stupně vítězů i v disciplíně běžící terč mix. V té ale přišel o medaili až v dodatečném rozstřelu s dvojicí Číňanů, stejně jako dnes zvítězil Czapla.

Devatenáctiletý junior Caknakis už na letošním mistrovství světa jednu medaili mezi jednotlivci získal, ve střelbě na běžící terč na deset metrů byl bronzový. Dnes o dva body předčil dosavadního suveréna záhřebských soutěží Dmitrije Romanova z Ruska. České juniorské družstvo se na stupně vítězů dostalo při každém ze tří startů.

Výsledky:
Muži:

Běžící terč 50 m: 1. Czapla (Pol.) 593, 2. Januš (ČR) 592, 3. Pelach (SR) 587, ...6. Jonáš 584, 14. Račanský (oba ČR) 577.
Družstva: 1. ČR (Januš, Jonáš, Račanský) 1753, 2. Švédsko 1742, 3. Rusko 1739.