Jágr dal čtyři góly, Češi osm

16 2000
P i t t s b u r g h - Všech osm gólů Pittsburgh Penguins ve vítězném utkání proti New York Rangers dali čeští hokejisté.
Všech osm gólů Pittsburgh Penguins ve vítězném utkání proti New York Rangers dali čeští hokejisté. To se dosud nestalo. Čtyři z nich vstřelil kapitán Jaromír Jágr. Podařilo se mu to poprvé v NHL, hattricků už nastřádal sedm. Naposledy to v Pittsburghu dokázal majitel klubu Mario Lemieux. Poprvé se v zámořské lize trefili Milan Kraft a Roman Šimíček. Alespoň jeden bod posbíralo devět z deseti Čechů v mužstvu. Pittsburgh zápas zlomil v úvodních deseti minutách závěrečné třetiny, kdy dal soupeři čtyři góly. V předchozích třech utkáních se Jágr trefil pouze jednou. "Před zápasem jsem řekl spoluhráčům, že se mi nedaří pořádně vystřelit. Dnes mi tam spadlo všechno," liboval si kapitán týmu. "Jágr byl prostě neuvěřitelný," uznal Ron Low, kouč Rangers. Jágr navíc tečoval do vlastní sítě pokus Fleuryho, jenž uzavřel skóre na 8:6. "Vzpomeňte si, dal jsem pět gólů," vtipkoval Jágr po zápase.