Slavia porazila Zlín a je druhá, házenkářky Veselí znovu bodovaly

Momentka z utkání Zlín - Slavia | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

19 2014
Na druhou příčku se posunuly házenkářky pražské Slavie. Český vicemistr porazil Zlín 31:25 a v neúplné tabulce je před ním pouze slovenský suverén z Michalovců. Úspěšně zahájil interligu omlazený celek házenkářek Veselí nad Moravou. Ve čtvrtém kole potřetí bodoval, tentokrát porazil obhájkyně bronzových medailí z Poruby hladce 27:19.

Třetí vítězství za sebou si hráčky Poruby nepřipsaly, poprvé v sezoně svému soupeři podlehly. Házenkářky Veselí si tří až čtyřbrankový náskok vypracovaly už v prvním poločase, po změně stran se hra mírně vyrovnala, v závěru však jihomoravský tým svůj náskok zvýšil dokonce na osm branek.

„Domácí odehráli velmi trpělivý a disciplinovaný výkon. My jsme se nedokázali přizpůsobit tempu utkání a snažili jsme se to trochu zrychlit. Z toho ale pramenilo mnoho našich chyb, což mělo za důsledek i ten konečný výsledek. Tento zápas se nám bohužel příliš nepovedl, budeme na něj chtít velice rychle zapomenout,“ podotkl trenér Poruby Jan Baňadik.

Házenkářky Slavie po vyrovnané první půli odlétly až na rozdíl osmi branek a Zlín už dokázal pouze korigovat. „Škoda úvodu druhého poločasu, kdy nám soupeř odskočil. Dotahovat čtyřbrankovou ztrátu na Slavii je strašně těžké,“ kývl kouč Zlína Peter Sabadka. „Neproměnili jsme pětadvacet střeleckých příležitostí, což je strašně moc. Přesto jsme dali jedenatřicet gólů. Potvrdili jsme lehkou roli favorita,“ dodal slávistický trenér Tomáš Hlavatý.

Interliga házenkářek

4. kolo:

Veselí nad Moravou - Poruba 27:19 (12:9)
Štetáková 7, Gajdošíková 4, Vargová 4/1, Šustková 4, Slováková 3, Varjassiová 2, Jandásková 2 - Marčíková 6/4, Rechtorisová 3, Kostelná 3, Bělohoubková 2, Adámková 1, Šviráková 1, Mýlková 1. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 2/1 - 5/4. Vyloučení: 1:2. Diváci: 330.

Partizánske - ŠKP Bratislava 37:17 (15:13)
Szökeová 7/2, Michnová 7, Blažeková 5, Vasičová 4, Radovanovičová 4, Bettáková 3, Hollá 3, Krajčovičová 2, Kankulová 2 - Lešková 5, Ďuriníková 4. Rozhodčí: Oťapka, Sivák. Sedmimetrové hody: 2/2 - 5/4. Vyloučení: 7:7. Diváci: 300.

Prešov - Šaľa 21:34 (11:16)
Šutranová 7, Pavúková 5, Čirčová 2, Falisová 1, Novická 1, Simičová 1, Kuti 1/1 - Kertézsová 7/5, Pócsiková 6, Klučková 4, Bíziková R. 4, Bujnochová 3, Trochtová 3, Kodajová 2, Blehová 2, Tulipánová 1, Bíziková B. 1/1, Rácková 1. Rozhodčí: Cipov, Klus. Sedmimetrové hody: 1/1 - 7/6. Vyloučení: 5:4.

Slavia Praha - Zlín 31:25 (14:14)
Rajnohová 7, Kutlvašrová 7, Keclíková 4/2, Chmelařová 4, Kordovská 4, Stellnerová 2, Jedličková 2, Pokorná 1 - Hradilová 8/3, Brandová 4, Drotárová 3,Kříčková 2, Očadlíková 2, Nygrýnová 2, Sobieská 1, Kamenářová 1. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 3/3. Vyloučení: 2:2. ČK: Franková. Diváků: 120.