Olomoucké házenkářky zdrtily Senec, Veselí nestačilo na Partizánske

Zlínská Šárka Pospíšilová v utkání proti Veselí | foto: Dalibor Glück, MAFRA

1 2014
Dramatický souboj v házenkářské interlize viděli diváci ve Veselí, domácí hráčky podlehly Partizánskému 25:26. Olomouc zvítězila nad Sencem jasným skóre 41:18.

Senečanky nešly do zápasu v plné sestavě, ovšem v první desetiminutovce ještě dokázaly se soupeřkami držet krok. Jejich ztráta byla v 10. minutě jen dvoubranková (5:7), pak ale následovala šestibranková smršť Hanaček, na kterou už Senec nenašel odpověď. O přestávce svítil na ukazateli stav 22:10.

Partizánske jede a jeho sílu pocítily i Veselanky. Utkání se po téměř celou dobu vyvíjelo velmi vyrovnaně. Oba celky se střídaly v prvním poločase ve vedení, až v samotném závěru se náskok překlopil na stranu Partizánskeho zásluhou střelkyně Michnové.

Dramatický boj neustal ani ve druhé půli a ve 46. minutě šly do tříbrankového vedení pro změnu domácí Panenky (22:19). Hostující házenkářky ale dokázaly otočit. Rozhodující branku pak trefila Kertézsová ze sedmičky a následně tým podržela veledůležitým zákrokem brankářka Súlovská.