Andrea Ovsíková (vlevo) z Hradce Králové hledá cestu kolem Natálie Dvořákové ze...

Andrea Ovsíková (vlevo) z Hradce Králové hledá cestu kolem Natálie Dvořákové ze Slavie. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Favorit se prosadil, první východočeské derby patřilo Hradci

• 3
Vítězství favorizovaného Hradce ano, ale že by to vzhledem k letním změnám v kádru rivalek z Trutnova byla hned od začátku hra kočky s myší ve prospěch vítězek, to tedy určitě ne. První derby nového ročníku Ženské basketbalové ligy podle očekávání ovládly hráčky hradeckého Sokola, které v Trutnově ve 2. kole soutěže vyhrály 88:67.

Cestu za vítězstvím ale určitě neměly jednoduchou. Zvlášť první poločas nabídl vyrovnaný zápas, v němž se v úvodní čtvrtině hostující družstvo dostalo poprvé do vedení až v její poslední minutě. Pak se sice Hradec, který zvlášť do přestávky měl velké problémy s Hindrákovou, do vedení dostal, ale v 16. minutě o něj zase přišel.

Až závěr úvodní půle nasměroval favorita k vítězství, když po přestávce byla převaha hradeckého družstva už patrnější. Hráčkám přece jen užšího kádru domácího týmu zcela pochopitelně začaly docházet dříve síly a Hradec toho využil ke druhé výhře v sezoně.

Trutnov - Hradec Králové 67:88 (16:18, 32:40, 49:67)