Heninová slaví turnajový titul, Dlouhý i Peschkeová ve finále čtyřhry prohráli

Belgická tenistka Justine Heninová se raduje z turnajového vítězství v Hetrogenboschi. | foto: AP

19 2010
Mohla to být vítězná vzpruha před Wimbledonem, jenže český tenista Lukáš Dlouhý spolu se svým tradičním parťákem Leandrem Paesem z Indie finále čtyřhry na travnatém turnaji v Hertogenboschi prohráli. Nejvýše nasazený pár nezvládl závěr zápasu s Robertem Lindstedtem ze Švédska a Horiou Tecauem z Rumunska a podlehl 6:1, 5:7 a 7:10. Stejně dopadla i Květa Peschkeová na turnaji v Eastbourne.

Dlouhý s Paesem přitom měli k výhře blízko. Po jasném zisku první sady vedli v druhém setu již 5:4. Pak však ztratili podání a soupeři, nasazení jako turnajové čtyřky, dotáhli zápas do rozhodující třetí sady. V ní již česko-indický pár neustále ztrácel a prohru neodvrátil.

Finále dvouhry vyhrál Ukrajinec Sergej Stachovskij. Čtyřiadvacetiletý nenasazený hráč deklasoval finále za necelou hodinu 6:3 a 6:0 turnajovou sedmičku Janka Tipsareviče ze Srbska.

Jednasedmdesátý hráč žebříčku Stachovskij, jenž žije v Bratislavě a trénuje v tamním Národním tenisovém centru, tak za 55 minut získal svůj třetí titul v kariéře. Poprvé se radoval pod otevřeným nebem, předchozí turnaje v Petrohradu a Záhřebu vyhrál v hale.

ZLATÝ| DÉŠŤ. Ukrajinský tenista Sergej Stachovskij vyhrál turnaj Unicef Open v nizozemském Hertogenboschi.ALE NÉ! Srbský tenista Janko Tipsarevič se zlobí při turnajovém finále v Hertogenboschi. V utkání podlehl Ukrajinci Stachovskému.Sergej Stachovskij

Mezi ženami se raduje z vítězství Belgičanka Justine Heninová. Bývalá světová jednička, která se k tenisu vrátila po delší pauze, tak zvládla generálku na grandslamový turnaj ve Wimbledonu, který se pokusí poprvé v kariéře vyhrát.

Justine Heninová

Ve finále Heninová, v Hertogenboschi nejvýše nasazená, zdolala německou soupeřku Andreu Petkovičovou ve třech setech. Osmadvacetiletá tenistka tak získala 43. titul, druhý po návratu na kurty.

Ženy
Heninová (1-Belg.) - Petkovicová (7-Něm.) 3:6, 6:3, 6:4.

Premiérový titul Makarovové

Ruská tenistka Jekatěrina Makarovová dokráčela na trávě v Eastbourne z kvalifikace až k zisku svého prvního titulu na okruhu WTA. Jednadvacetiletá Moskvanka, které patří 100. místo v žebříčku, porazila ve wimbledonské generálce ve finále 7:6, 6:4 Bělorusku Viktorii Azarenkovou.

Makarovová se dočkala prvního turnajového vítězství ve třetím finále po loňských neúspěšných pokusech ve Fezu a Estorilu. "Nemůžu tomu uvěřit. Měla jsem hodně těžký los, ale prostě si teď svůj tenis užívám," uvedla Makarovová. V Eastbourne byla postrachem favoritek a po Flavii Pennettaové, Nadě Petrovové, Světlaně Kuzněcovové a Samantě Stosurové za necelé dvě hodiny zdolala také Azarenkovou, jež usilovala o první letošní titul.

SMUTEK. Běloruská tenistka Viktoria Azarenková právě prohrála turnajové finále s ruskou soupeřkou Makarovovou.Ruská tenistka Jekatěrina Makarovová s trofejí pro vítězku turnaje v Eastbourne.

Mužskou část anglického turnaje vyhrál Francouz. Michael Llodra ve finále porazil 7:5, 6:2 Guillerma Gárciu-Lópeze ze Španělska.

Ve finále ženské čtyřhry hrála i česká deblistka Květa Peschkeová. Se slovinskou partnerkou Srebotnikovou byly druhé nasazené, ovšem americko-australskému páru Raymondová, Stubbsová podlehli. Ale rozhodovalo se až v super tie-breaku, který skončil 13:11.

Eastbourne: Turnaj mužů a žen

Ženy
Makarovová (Rus.) - Azarenková (Běl.) 7:6 (7:5), 6:4ˇ

Raymondová, Stubbsová (4-USA/Austr.) - Peschkeová, Srebotniková (2-ČR/Slovin.) 6:2, 2:6, 13:11.