Házenkáři vedoucí Dukly vydolovali v Kopřivnici bod v posledních vteřinách

Dukla - Karviná, ilustrační foto | foto: MF DNES

28 2010
Lídr extraligy házenkářů Dukla musel tvrdě bojovat, aby na hřišti Kopřivnice získal alespoň bod. Domácí tým si remízou zajistil osmou příčku znamenající postup do play off. Výbornou formu i ve 21.kole potvrdily Hranice, které smetly domácí Jičín.

Na půdě bojovné Kopřivnice Dukla prakticky celý zápas prohrávala. Kopřivnice vedla dvě minuty před koncem 25:23. Piskač poté snížil na rozdíl jediné branky, na což mohli domácí záhy odpovědět.

Lipový však náskok ze šesti metrů neproměnil, a tak lídrovi soutěže v posledních vteřinách nakonec zařídil remízu Kotrč. I bod má ale pro Kopřivnici cenu zlata a může se těšit na vyřazovací boje, které zahájí právě proti svému dnešnímu soupeři.

Překvapivě dramatické utkání viděli diváci ve Dvoře Králové, kde domácí vedli nad Zubřím už 8:2. Ve druhém poločase však rozhodla větší zkušenost hostů, kteří zvítězili 30:25.

Extraliga házenkářů - 21. kolo:

Dvůr Králové - Zubří 25:30 (13:14)

Nejvíce branek: Groch 7, Klouček 5, Fiedor 4 - Stržínek a M. Hrstka po 7, Číp 4. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/3. Vyloučení: 5:6. Diváci: 540.

Třeboň - Karviná 19:32 (10:14)
Nejvíce branek: Jordák a Naimann po 5, Kotlaba 3 - Vančo 6, Petrovský 5, Šulc a Ivanov po 4. Rozhodčí: Novák, Kohout. Sedmimetrové hody: 2/1 - 2/1. Vyloučení: 5:5. Diváci: 550.

Jičín - Hranice 17:30 (7:14)
Nejvíce branek: Kraus a Babák po 4, Brykne 2 - Čadra 7/1, Brůna a Tůma po 5. Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 3/2 - 2/1. Vyloučení: 4:6.Diváci: 420.

Kopřivnice - Dukla Praha 25:25 (10:8)
Nejvíce branek: Gřes 9/5, Rachač 6, Kolmajer 4 - Polášek 6, Horák 4, Rams 4/2. Rozhodčí: Smékal, Bubeníček. Sedmimetrové hody: 5/5 - 2/2. Vyloučení: 4:4. Diváci: 300.

Plzeň - Lovosice 23:21 (11:9)
Nejvíce branek: Bečvář 7/1, Vinkelhöfer 5, Květoň, Šik a Škvařil po 3 - Miler 6, Motl 4, Šuma 3. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/1. Vyloučení: 6:4. Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Diváci: 850.

Frýdek-Místek - Přerov 29:28 (16:17)
Nejvíce branek:
Vacula 6, Štěpánek 7/1, Straka 4 - Heider a Bechný po 5, Kavka 5/3. Rozhodčí: Halada, Zych. Sedmimetrové hody: 5/2 - 3/3. Vyloučení: 6:4. Diváci: 360.