Moc důležitá výhra, lebedil si plzeňský kouč po obratu v Lovosicích

Lovosický házenkář Jan Landa pálí na plzeňskou branku. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

27 2017
Lovosičtí házenkáři sklesle seděli na lavičce a ještě dlouho po konečném hvizdu kroutili hlavami, zato plzeňský hlouček v modrých dresech bujaře slavil málokdy vídaný obrat. Přestože Talent Robstav-M.A.T. prohrával v poločase sobotního utkání 19. kola extraligy v hale „Lovců“ 13:17, rivala nakonec pokořil jasně 29:22. Ve druhém poločase Plzeň povolila soupeři pouhých pět gólů!

„Vstup do druhého poločasu byl strašný. Úplně nás to položilo. Všechno bylo špatně,“ hlesl zklamaně Jan Landa, spojka Lovosic.

Zato hosté měli co slavit. Uspěli v přímém souboji o druhou příčku, a protože lídr ze Zubří padl v Karviné, posunul se obhájce titulu na první příčku tabulky.

„Tahle výhra je moc důležitá. Především proto, že jsme po předchozích nezdarech venku konečně vyhráli. A zůstáváme ve hře o první příčku před play-off,“ uvedl plzeňský trenér Martin Šetlík. Talent je v čele díky lepšímu skóre se Zubřím, s nímž má i lepší vzájemnou bilanci. Třetí Dukla ztrácí dva body.

Ale zpět k zápasu v Lovosicích. Když ve 21. minutě zvyšoval nejlepší extraligový kanonýr Motl na 13:8, hala bouřila nadšením. Do poločasu stačil Talent pouze snížit na rozdíl čtyř branek, jenže pak přišel obrat z říše snů.

Hosté smazali manko během pouhých šesti minut, ve 42. minutě už vedli 22:18. Lovosice navíc přišly o Motla, který při sedmičce trefil gólmana Štochla do hlavy a uviděl červenou kartu. „Možná je to přísné pravidlo, ale brankář musí být chráněný,“ uznal Landa.

Bez Motla se hra domácích rozsypala, zato Plzeň hrála v pohodě a vítězství už si pohlídala. „Klíčový byl úvod druhé půle, kdy jsme otočili skóre. Zlepšili jsme obranu, a díky tomu se dostávali do rychlých protiútoků. A samozřejmě nám nahrálo i vyloučení Motla, Jirka je výjimečný hráč,“ mínil Šetlík.

Už ve středu Talent přivítá v předehrávce 20. kola od 20.15 hodin Karvinou.