TITUL JE ZASE NÁŠ, radují se karvinští házenkáři

TITUL JE ZASE NÁŠ, radují se karvinští házenkáři | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Házenkáři Karviné zdolali Zubří a mají titul, už posedmé za sebou

• 5
Házenkáři Karviné slaví mistrovský titul. Radují se posedmé za sebou. Zubří doma porazili 32:26 (18:12), sérii vyhráli 3:1 na zápasy. V souboji o bronz předčily Hranice Duklu 32:29 (13:16) a srovnaly stav na 2:2. Poslední duel se hraje v neděli v Praze.

Karvinou k vítězství posunulo jedenáct branek Petrovského a vynikající výkon gólmana Mrkvy. Zubří, vítěz dlouhodobé části, potřetí v řadě ve finálové sérii neuspělo.

V ohlušující vřavě vyprodané haly domácí snad ani nemohli prohrát. Karviná neurazila štěstí ani tím, že z kabiny recesně vyběhla v hornických přilbách.

Zápas byl vyrovnaný pouze deset minut, během nichž dělali jediný podstatný rozdíl gólmani. Zatímco kolem hostujícího Maliny míče létaly do sítě, Mrkva měl po čtvrthodině už pět těžkých zásahů. Na tom domácí budovali a zvyšovali náskok.

Karvinský Ondřej Šulc se snaží zadržet Marka Třeštíka ze ZubříKarvinský brankář Tomáš Mrkva likviduje střelu Martina Hrstky ze Zubří

Zubří ani jednou nevedlo. I když kanonýr Stržínek dělal, co mohl. Bez zraněného Martina Hrstky hostům přece jen scházel větší tlak ze spojky. Naopak při střelbě z dálky v závěru poločasu exceloval Petrovský. Ten dal v posledních šesti minutách pět gólů a hlavně díky němu náskok narostl až na 18:12.

Prořídlý tým Zubří fyzicky nestačil. Soupeř točil sestavou, udržel vysoké tempo a v úvodu druhé půle přidal další tři branky za sebou. Za stavu 21:12 to vypadalo na debakl Valachů, kteří však ještě vydolovali zbytku sil.

Karviná promarnila několik šancí a přesilovek, hosté snížili na 26:23. Krátký výpadek však ukončily góly Faráře s Petrovským a závěrečné dvě minuty už Karviná dohrávala za ovací fanoušků.

NADŠENÍ. Příznivci karvinských házenkářů se radují z dalšího tituluKarvinská radost z titulu. S Pohárem Tomáš Heinz

"Hráčům musím poděkovat, jak se v play off semkli. Ukázali velkou morálku, nasazení a srdce, to všechno ve finále rozhodlo v náš prospěch," řekl trenér Baníku Jozef Hanták. "Dnes to bylo hodně o nervech. My jsme v závěru polevili v koncentraci a dovolili soupeři, aby se vrátil na čtyři góly. Ale pak se znovu ukázala naše hlavní devíza, bojovnost a srdíčko," doplnil Hanták.

Zubří ve finále znovu neuspělo. Podle trenéra Jiřího Kekrta dnes sehrála svou roli psychika. "Rozhodlo asi minulé utkání, které jsme prohráli smolně o gól. Nehráli jsme špatně. Jestliže jsme chtěli uspět, museli jsme hrát precizně, ale opět jsme neproměňovali vyložené šance," řekl Kekrt.

Hranice v souboji o třetí místo srovnaly

Oba týmy se dnes střídaly ve vedení do poloviny prvního poločasu a stavu 7:7. Pak hosté sérií tří branek utekli na 10:7 a do šaten odcházela Dukla s
náskokem 16:13.

Během šesti minut druhé půle však bylo vyrovnáno 18:18. Obhájci bronzových medailí se ještě jednou ujali vedení 19:18, ale další minuty již patřily domácím.

vÝSLEDKY

Finále házenkářské extraligy mužů - 4. zápas:
Baník Karviná - Gumárny Zubří 32:26 (18:12)
Nejvíce branek:
Petrovský 11/2, Farář 4, Šulc 4/1, Faith, Heinz a Vančo po 3 - Stržínek 8/2, J. Hrstka a Jurka po 4, Třeštík 3. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Vyloučení: 4:6. Sedmimetrové hody: 7/5 - 3/2. Diváci: 2000. Konečný stav série: 3:1.

o 3. místo - 4.zápas:
Hranice - Dukla Praha 32:29 (13:16)
Nejvíce branek
: Brůna 6, Tůma 5/1, Indrák 5, Čadra 5 - Polášek 8/1, Lehocký 6, Rams 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/2 - 4/1. Vyloučení: 7:4. Diváci: 600. Stav série 2:2.