Házenkáři Dukly i Zubří v extralize před pohárovými odvetami nezaváhali

Radost házenkářů Dukly Praha | foto: Petr Lemberk, MAFRA

6 2010
Účastníci evropských pohárů předehrávali utkání 5. kola házenkářské extraligy. Zubří vyhrálo 37:24 nad Kopřivnicí a v žádném svém dosud odehraném duelu neztratilo bod. Ani pražská Dukla nezaváhala, přesvědčivě si poradila s Jičínem 30:21.

Zuberští vicemistři opanovali palubovku od úvodních minut. Převyšovali soupeře v obraně, z které vyráželi k rychlým protiútokům a už o přestávce vedl favorit o 11 gólů. Po změně stran si na domácí straně zahrál celý kádr, ani pak se ale obraz hry nezměnil.

Dukla se začala soupeři brankově vzdalovat od poloviny prvního poločasu. Hosté začali mít potíže s překonáním spolehlivé obrany, za níž stál navíc skvěle chytající Tomáš Petržala. Především z rychlých protiútoků si Dukla vytvořila do přestávky náskok devíti branek, ve druhém poločase jej ještě navýšila a mohla dát příležitost všem hráčům na lavičce.

5. kolo extraligy:

Dukla Praha - Jičín 30:21 (16:7)
Nejvíce branek:
Lehotský 5, Horák, Sviták, Mráz po 4 - T. Babák 5, Kolomazník 4, Naimann a Masák po 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 2/1 - 4/2. Vyloučení: 7:5. ČK: Masák. Diváci: 150.

Zubří - Kopřivnice 37:24 (20:9).
Číp 8, Hrstka 8/4, Třeštík 5 - Kolmajer 10, Hanzelka a Hardt po 3. Rozhodčí: Hanák, Kosmák. Sedmimetrové hody: 6/5 - 2/1. Vyloučení: 1:6. ČK: Krejčiřík (Kopřivnice). Diváci: 500.