Michalovce deklasovaly Plzeň, nezaváhala ani Slavia s Prešovem

ilustrační foto | foto: Ladislav Němec, MAFRA

21 2016
Házenkářky Michalovců deklasovaly v duelu 19. kola česko-slovenské interligy Plzeň 41:17 a dál vedou skóre před pražskou Slavií. ta si doma poradila s Prešovem 25:15.

Házenkářky Mostu i Poruby potvrdily roli favoritek a hladce vyhrály venku. Poruba zvítězila ve Zlíně 33:27, mostecké obhájkyně titulu vyhrály ve Veselí nad Moravou dokonce dvacetibrankovým rozdílem 35:15.

Poruba vyhrála ve Zlíně poločas 19:12, domácí házenkářky ale po změně stran stáhly ztrátu až na rozdíl tří branek. Zlínské střelkyně Sobieská s Kamenářovou ale byly příliš osamocené.

Trenér Mostu Peter Dávid označil začátek zápasu ve Veselí za velmi obtížný. „Soupeř nám kladl silný odpor, ale s přibývajícím časem jsme mu naší ofenzivní obranou hru znepříjemnili. Jsem rád, že jsme to utáhli šedesát minut v tom vysokém tempu,“ řekl na svazovém webu.

Vedoucí Michalovce rozstřílely Plzeň 41:17. Poslední Písek sice prohrál v Partizánském poločas jen o gól, ale závěr zápasu pak zcela ovládl slovenský tým a zvítězil 31:20. „Na začátku druhého poločasu jsme byli domácím ještě vyrovnaným soupeřem, potom ale přišel celkem obvyklý náš strach z toho, že bychom mohli vyhrát,“ prohlásil písecký kouč Ondřej Václavek.