Momentka z duelu Zlín - Jičín.

Momentka z duelu Zlín - Jičín. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Udolat nováčka pomohl Jičínským nadějný mladík Hlava

• 0
Poprvé si v extralize zahrál loni v říjnu v utkání s nyní druhými Lovosicemi a dal v něm také svůj první gól v domácí nejvyšší soutěži. A když ve středu večer dostal jičínský házenkář Martin Hlava příležitost podruhé, odměnil se za to trenérům hned šesti brankami.

Jako druhý nejlepší střelec tak tento sedmnáctiletý mladík výrazně přispěl k vítězství svého družstva na hřišti nováčka ze Zlína.

"Hlavně ve druhém poločase byl naším klíčovým hráčem, který nám pomohl získat rozhodující náskok," pochválil mladého hráče trenér Jičína Aleš Babák, "střílel důležité góly, byly na něj fauly, za které jsme měli sedmimetrové hody."

Jičín si k výhře ve Zlíně pomohl hlavně vydařenou čtvrthodinkou od 37. do 51. minuty, kterou vyhrál 11:3 a z nepříznivého stavu 15:17 získal šestibrankové vedení 26:20. Hlava se na tom podílel čtyřmi brankami, které vstřelil za necelé čtyři minuty.