Grönholm se prodral do čela rallye

15 2000
A u c k l a n d - Fin Marcus Grönholm na peugeotu vede po druhém dnu závod mistrovství světa v rallye na Novém Zélandu. Za ním dnes dojel v hustém dešti do cíle Brit Colin McRae na fordu se ztrátou 22,9 sekundy. Vedoucí jezdec šampionátu, Brit Richard Burns se subaru, je zatím třetí, přičemž od Grönholma jej dělí 37,4 sekundy. "Byl to velmi zajímavý den. V neděli nás nejspíš čeká velký boj," pravil Grönholm v cíli etapy.

Francouz Francois Delecour, který vedl po první etapě, byl nucen ze závodu odstoupit kvůli poruše převodovky. Pro druhého jezdce týmu Peugeot skončil závod v jedenácté rychlostní zkoušce. V průběhu dalších šesti zkoušek jej v čele vystřídal Grönholm. "Myslím, že máme šanci vyhrát, protože auto je úplně v pořádku. Nebude to jednoduché, Colin ani Richard se jen tak nevzdávají. Doufám, že bude sucho," dodal Fin.

Největším Grönholmovým soupeřem v druhé etapě byl Burns, který dnes vyhrál čtyři úvodní rychlostní zkoušky a probojoval se z osmého místa na druhé. Fin ale v závěru odpověděl třemi nejrychlejšími časy a usadil se definitivně v čele. Burns musel naopak přepustit druhé místo krajanu McRaeovi poté, co v patnácté 'erzetě' dostal smyk a nechal se předjet.

"Poslední úseky se jely na bahnitém terénu a já už neměl šanci se zlepšit," vrátil se k závěru druhé etapy Burns. "Smyk mi samozřejmě nepomohl, ale nebýt rozmoklé trati, tak bych to možná dohnal," spekuloval Brit.

Pořadí po druhé etapě:
1. Grönholm (Fin./Peugeot) 2:59:58,6 hod., 2. C. McRae (Brit./Ford) -22,9, 3. Burns (Brit./Subaru) -37,4, 4. Sainz (Šp./Ford) -1:10,2, 5. Kankkunen (Fin./Subaru) -1:39,0, 6. Solberg (Nor./Ford) -2:50,3, 7. Eriksson )Švéd./Hyundai) -3:06,8, 8. Mäkinen (Fin./Mitsubishi) -3:15,3, 9. A. McRae (Brit./Hyundai) -3:28,9, 10. Bourne (N. Zél./Subaru) -5:55,4.

Fin Marcus Grönholm na peugeotu přejíždí či spíše přeskakuje na rallye Nový Zéland most.