Francouzští basketbalisté vydřeli světový bronz. Zvrátili duel s Litvou

FRANCOUZSKÁ RADOST. Oslavy bronzových medailí z mistrovství světa basketbalistů. | foto: AP

13 2014
Obrovské drama v boji o světový bronz, radost francouzských a zklamání litevských basketbalistů. Takové divadlo mohli sledovat fanoušci v Madridu. Duel o medaili útěchy se na francouzskou stranu přiklonil v posledních třech minutách, vyhráli 95:93.

Podobně jako v těsně prohraném semifinále se Srbskem předvedli Francouzi vydařenou čtvrtou čtvrtinu a v závěru uhájili výhru zásluhou trestných hodů. Zasloužil se o to zejména autor 27 bodů Nicolas Batum.

Duel poražených semifinalistů byl po celý zápas velmi vyrovnaný a ani jeden tým nevedl o více než osm bodů.

Dlouho měli mírně navrch Francouzi, kteří si téměř celý první poločas drželi těsný náskok.

Jenže třetí část vyšla Litvě, kterou táhl s 25 body pivot Jonas Valančiunas a zajistil obhájcům bronzu osmibodové vedení.

Hráči Francie však ani ne 20 hodin po heroickém výkonu v závěru utkání se Srbskem ukázali znovu skvělou poslední čtvrtinu, ve které nastříleli 31 bodů.

Do vedení je poslal čtyři a půl minuty před koncem Diaw, Litva sice znovu překlopila skóre na svou stranu, ale poslední minuta a půl patřila Francii. Diaw jí opět získal vedení, které z trestných hodů uhájili Heurtel a Batum.