Florbalový Czech Open pomalu finišuje

• 2
Praha - Tři suverénní výhry favoritů, čtyři vyrovnané bitvy, které rozhodl rozdíl jediného gólu a vyrovnané české drama s penaltovým rozuzlením – to vše nabídly čtvrteční osmifinálové souboje v elitní mužské kategorii Czech Open 2002. Svou suverenitu předvedli zaplněné hale Sparty švédští šampióni z Pixba, kteří v exhibičním tempu deklasovali Vítkovice 7:0 a všem letošním spolufavoritům na vítěznou prémii 200.000,- Kč dali jasně na vědomí, že to s obhajobou loňského prvenství myslí naprosto vážně.
Bez zaváhání prošli mezi posledních osm švýcarské hvězdy Swiss Selection a na jejich výhře 4:1 nad nováčkem finské ligy Rangers se dvěma góly podílel i hostující český krajánek Radim Cepek. Posledním, co do konečného výsledku jednoznačným zápasem, byl duel FBC Pepino Ostrava s lotyšským Lauku Avize, který po střeleckém probuzení ve druhé půli skončil hladkou výhrou českého týmu v poměru 6:3.

Mnohem napínavější byly další tři osmifinále, které proti sobě svedly výhradně týmy české nejvyšší soutěže. Úřadující vicemistři z Havířova nakonec po velkém boji udolali brněnské Buldoky 3:2 a ještě v poslední minutě se český šampión ze Střešovic třásl o hubenou výhru 2:1 nad houževnatým Chodovem.

Smůlu měl skvěle hrající náhradník elitní kategorie ze Sparty, který nad favorzovaným švýcarským Klotenem dvakrát vedl, za vyrovnaného stavu 3:3 trefil třikrát tyč a vyřadil jej smolný gól po nepozornosti při vlastní přesilovce.

Největší drama pak nabídl souboj v Praze dosud skvěle hrajícího 1.SC Ostrava, o jehož postupu přes omlazený Future musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

V pátečních soubojích o postup mezi nejlepší čtyřku se tedy v souboji mistrů Švédska a Čech utkají Pixbo a Střešovice, ve švýcarském derby změří síly Kloten Jets a Swiss Selection, favorizovaná finská Finnsta prověří ambice ostravského Pepina a jistý český semifinalista vzejde ze souboje Havířova a 1. SC Ostrava.