Florbalistky ve Švédsku prohrály i třetí zápas

Göteborg - České reprezentantky se s turnajem Euro Floorball Tour v Göteborgu loučí bez jediného získaného bodu. Také v posledním zápase prohrály, finskému výběru podlehly 0:6. V tabulce tak skončily jasně poslední, navíc mají velmi pasivní skóre 2:22.

České hráčky držely v první třetině s Finkami krok, byly aktivnější a vyslaly na branku devět střel, zatímco soupeřky jen sedm. Přesto tým Suomi od poloviny úvodního dějství vedl díky trefě Kulajaové.

Náskok zvýšilo Finsko v závěru druhé třetiny. V 37. minutě skórovala Merikantová a vteřinu před přestávkou Ukkonenová. V závěrečné části uštědřily další vysokou porážku Češkám Enlundová, opět Merikantová a Haapasalová.

Další díl evropské série se bude hrát v listopadu v České republice.

Česko - Finsko 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky:
10. Kulajaová (Morottajaová), 37. Merikantová (Kokková), 40. Ukkonenová (Enlundová), 46. Enlundová (Morottajaová), 49. Merikantová, 51. Haapasalová (Kujalaová). Rozhodčí: Norlinová, Sandénová (obě Švéd.). Bez vyloučení. Diváci: 73.

Švédsko - Švýcarsko 6:2 (1:0, 3:1, 2:1).