Liberečtí volejbalisté si upevnili vedení v extralize

Liberecký trojblok v akci | foto: Ota Bartovský, MAFRA

5 2015
Volejbalisté Liberce porazili v jedné ze tří dohrávek 12. kola extraligy ČZU Praha 3:1 a i v patnáctém zápase sezony udrželi neporazitelnost. S pátým týmem tabulky ztratili teprve desátý set od začátku soutěže a pořadí vedou s náskokem 11 bodů před Karlovarskem.

Druhou nejdelší vítěznou šňůru aktuálně drží České Budějovice, které si výhrou 3:0 nad Brnem připsaly šestý úspěch za sebou. Soupeř v žádné sadě nedosáhl ani na 20 bodů.

„Brno bylo v prvním setu v útoku lepší než my, my ale tlačili na servisu, pak jsme bránili pomalejší a vyšší hru soupeře. Všichni ještě nejsou fyzicky v pořádku, jsme po nemoci, po delší pauze jsme se dostali do herního rytmu. Jsem rád, že jsme to zvládli,“ řekl trenér třetího týmu tabulky Jan Svoboda.

Překvapení nepřipustil ani čtvrtý Zlín. V Ostravě sice ztratil první set, ale pak už nezaváhal a udržel za Jihočechy čtyřbodové manko.