Hraničtí házenkáři zdolali Brno, to má šanci na odvetu ve čtvrtfinále

Svatopluk Pernica ze Zlína brání Viktora Hastíka z Přerova. | foto: Luděk OvesnýMAFRA

15 2015
Házenkáři Hranic porazili v posledním utkání základní části extraligy Brno 30:28 a rozhodli o tom, že téhož soupeře přivítají za necelé dva týdny i ve čtvrtfinále play-off. Hranice se po výhře posunuly na čtvrté místo tabulky, Brno kleslo na páté.

Další čtvrtfinálové dvojice vytvoří obhájce titulu a vítěz základní části Plzeň s Frýdkem-Místkem, Zubří s Karvinou a Dukla Praha s Lovosicemi.

Čtvrtfinálové dvojice

Plzeň - Frýdek-Místek
Zubří - Karviná
Dukla Praha - Lovosice
Hranice - KP Brno

Brno, které mohlo v případě výhry jít do play-off z třetí příčky, si v Hranicích vytvořilo až čtyřgólový náskok.

Domácí šli poprvé do vedení v 48. minutě po Mičkalově trefě na 25:24 a vítězství už si nenechali vzít.

O udržení

Jičín - Přerov
Zlín - Litovel

„Ve druhém poločase jsme přitlačili v obraně, zlepšili pohyb a Brnu se přestalo dařit. Podržel nás také brankář Magrla,“ řekl na svazovém webu trenér Hranic Libor Hrabal.

„Vyrovnané utkání jsme si prohráli sami, nedokázali jsme pohlídat individuální akce soupeře,“ uvedl brněnský kouč Andrej Titkov.

Extraliga házenkářů - 22. kolo

Hranice - KP Brno 30:28 (15:16)
Nejvíce branek:
Hastík a Rachač po 6, Zemánek 5 - Aspridis a Hanták po 8, Mráz 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 420.