Satoranský slavil s Barcelonou výhru proti Realu, Veselý se vyfauloval

Zakončuje Tomáš Satoranský - ilustrační snímek | foto: AP

2 2015
Sladkou výhru si vychutnávají basketbalisté Barcelony. V Eurolize uspěli ve španělském derby s Realem Madrid. Český rozehrávač Tomáš Satoranský k vítězství 85:80 přispěl pěti body, pěti asistencemi a dvěma doskoky.

Barcelona se dotáhla na Real na prvním místě tabulky skupiny E s bilancí 10 výher a tří porážek, madridský celek má však lepší vzájemné zápasy, neboť první derby doma vyhrál o 24 bodů.

Druhý z českých reprezentantů v soutěži Jan Veselý musel s Fenerbahce po sérii devíti výher spolknout porážku 76:93 na hřišti Vitórie. Istanbulský celek tím přišel o vedení v tabulce skupiny F.

Veselý znovu zářil v útoku, když za 10 minut dal 13 bodů, ale měl problém s fauly, kvůli kterým odehrál jen čtvrtinu zápasu. Sedm minut před koncem za stavu 54:65 se vyfauloval.

Barcelona chtěla Realu oplatit těžkou porážku, ale nezačala dobře a v první čtvrtině nabrala ztrátu osmi bodů. A to v době, kdy na hřišti chyběl Satoranský. S ním v sestavě Barcelona skóre otočila.

Definitivně se duel lámal až v závěru utkání, když Barcelona za stavu 78:78 předvedla v posledních dvou minutách šňůru 7:0 a zlomila odpor Realu. Pomohly k tomu hlavně trojky. Mario Hezonja se trefil z dálky hned pětkrát ze šesti pokusů, další čtyři přidal Brad Oleson.

Satoranský na rozehrávce Barcelony znovu jasně předčil svého zkušenějšího kolegu Marcelinha Huertase, který byl hodně podrážděný a za oplácení dostal technickou chybu. Pasáž zápasu s Brazilcem na rozehrávce Barcelona prohrála o 10 bodů, naopak se Satoranským o 15 bodů vyhrála.

Euroliga basketbalistů, osmifinále - 13. kolo:

Skupina E:
FC Barcelona - Real Madrid 85:80 (za domácí Satoranský 5 bodů, 5 asistencí, 2 doskoky)

Nižnij Novgorod - Unicaja Málaga 75:94
Laboral Vitória - Fenerbahce Istanbul 93:76 (za hosty Veselý 13 bodů, 2 doskoky)
Anadolu Efes Istanbul - Milán 86:78
CSKA Moskva - Olympiakos Pireus 76:70

1. CSKA Moskva 13 11 2 1139:1035 24
2. Fenerbahce Istanbul 13 10 3 1043:961 23
3. Olympiakos Pireus 13 9 4 998:937 22
4. Laboral Vitória 13 6 7 1071:1071 19
5. Anadolu Efes Istanbul 13 6 7 1030:1049 19
6. Milán 13 4 9 1004:1105 17