Česká florbalová reprezentace.

Česká florbalová reprezentace. | foto: ČFbU

Florbalisté nad Finy vedli, ale nakonec těsně podlehli

• 0
Čeští florbaloví reprezentanti si na turnaji Euro Floorball Tour ve švýcarském městě Schaffhausen připsali druhou porážku. Po páteční vysoké prohře se Švédskem 3:10 tentokrát podlehli Finsku těsně 5:6.

Finové se dostali do vedení v páté minutě díky trefě Kapanena po rychlém brejku, ale Zozulák a Curney skóre otočili.

Jenže Finové předvedli v 17. minutě bleskový obrat. Po gólu Hynynena Češi propadli na buly a už za tři sekundy překonal Baráka znovu Koski.

V druhém dějství zvýšili Finové na 5:2, ale už za 13 vteřin snížil Dóža a ve 49. minutě přiblížil Jendrišák český tým na kontakt. Dvoubrankový náskok vrátil soupeři v 53. minutě svou druhou trefou v utkání Manninen. Výsledek už jen zkorigoval 24 sekund před koncem Tokoš.

Poslední zápas čeká svěřence trenérů Radima Cepka a Zdeňka Skružného v neděli od 14:00 proti domácímu Švýcarsku.

Euro Floorball Tour

Turnaj mužů v Schaffhausenu (Švýcarsko)

Česko - Finsko 5:6 (2:3, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky:
10. Zozulák (Křenek), 12. Curney, 34. Dóža (Tokoš), 49. Jendrišák (Curney), 60. Tokoš (Curney) - 5. Kapanen, 17. Hynynen (Junkkarinen), 17. Koski (Hulmi), 29. Aro (Kukkola), 34. Junkkarinen (Hynynen), 53. Manninen (Kapanen). Rozhodčí: Larinovs, Gross (oba Lot.). Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 428.

Švýcarsko - Švédsko 5:6 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 2:3 - 0:0)