Dukla zdolala lídra a je druhá

Praha - Házenkáři Karviné teprve počtvrté v extraligové sezoně prohráli. O cenný skalp lídra se postarala pražská Dukla. Po vyrovnaném prvním poločase se obhájce titulu z Karviné po přestávce vůbec nedokázal prosadit a prohrál v předposledním kole nadstavbové části 22:29.

Dukla se díky cenné výhře posunula o bod před Zubří, s kterým se utká v sobotu o druhé místo v konečné tabulce.

Dukla si v úvodu druhé půle vytvořila během deseti minut pětibrankový náskok, který už do konce utkání nepustila. Pražanům výborně zachytal gólman Kurial.

Zubří prohrálo i druhé utkání na palubovce Lovosic v této extraligové sezoně, tentokrát 32:36. Utkání bylo od začátku vyrovnané, domácím se podařilo čtyři minuty před poločasem odskočit na rozdíl dvou branek, který do přestávky udrželi.

Ve druhém poločase se družstva střídala ve vedení a domácí rozhodli o svém vítězství v posledních pěti minutách.

V dalším zápase  porazil Jičín Hranice těsně 28:27.

Výsledky - 9. kolo nadstavbové části:

Dukla Praha - Karviná 29:22 (11:11)

Nejvíce branek: Vraný 6, Brabec 5/2, Lehotský 5 - Kuzo 6/4, Korňan 3. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 6/3 - 5/5. Vyloučení: 5:9. ČK: Korňan (Karviná). Diváci: 250.

Lovosice - Zubří 36:32 (21:19)
Nejvíce branek: Jablonka 8/1, Kylíšek a Kratochvíl po 5, Bouček 5/1 - Opálka a Štěpán

Jičín - Hranice 28:27 (12:14)
Nejvíce branek: Brykner 9, Babák a Bareš po 4, Král 4/4 - Stržínek 9, Hradil 6/1, Valášek 5/1. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Vyloučení: 3:7. Diváci: 300.