Drsek: první gól a zranění

B e r l í n -
Teprve podruhé v tomto ročníku německé ligy nastoupil Pavel Drsek, bývalý hráč Blšan, v základní sestavě Duisburgu. Novému kouči Seppu Eichkornovi se odvděčil za důvěru gólem. Třiadvacetiletý bek otevřel skóre zápasu s Wolfsburgem v 28. minutě, ale jeho tým nakonec prohrál 2:3 a zůstává v tabulce poslední. Při gólové akci si Drsek navíc poranil ruku a musel být střídán. Favority soupeřící o titul, Bayern i Leverkusen, tahali z bláta Brazilci, kteří zachránili remízy. Mnichovský tým vede soutěž díky lepšímu skóre. Bayern prohrával s Kaiserslauternem po brance francouzského mistra světa Djorkaeffa, ale smutek 63 000 fanoušků v hledišti rozehnal za dvě minuty Elber. Hosté získali znovu vedení, ale brazilský útočník jedenáctou trefou v sezoně zařídil dělbu bodů. Vyprodanou BayArenu v Leverkusenu zmrazil už ve 3. minutě Kobiašvili, který překvapivě poslal podceňovaný Freiburg do vedení. Přes 22 000 diváků trnulo až do 53. minuty, kdy srovnal na konečných 1:1 brazilský záložník Emerson. Třetí místo v tabulce si upevnil Hamburk, který v přímém duelu o pozici zaručující účast v Lize mistrů porazil Mnichov 1860. Ze tří českých hráčů v kádru mnichovského celku nastoupil jen Martin Čížek, kterého v 51. minutě vystřídal Borimirov. Pavel Kuka se prosadil do základní sestavy Stuttgartu a v 15. minutě zápasu proti Hertě měl šanci po volném kopu Balakova, ale jeho hlavička šla vedle. Kuku střídal v 57. minutě Rumun Ganea a v 90. minutě si vysloužil červenou kartu. Ani dobře hrající libero Jiří Němec a v útoku hrající Radoslav Látal nezařídili výhru Schalke.

Výsledky 26. kola: Duisburg - Wolfsburg 2:3 (28. Drsek, 76. Zeyer z pen. - 62. Akpoborie, 80. Juskowiak, 84. Munteanu), Bayern - Kaiserslautern 2:2 (22. a 61. Elber - 20. Djorkaeff, 30. Reich), Stuttgart - Hertha 1:0 (61. Dundee), Hamburk - Mnichov 2:0 (45. Präger, 53. Cardoso), Leverkusen - Freiburg 1:1 (53. Emerson - 3. Kobiašvili), Brémy - Dortmund 3:2 (32. Ailton, 40. Maximow, 50. Bogdanovič - 22. Reina, 56. But), Schalke - Frankfurt 0:0.

1. Bayern 26 16 6 4 54:22 54
2. Leverkusen 26 15 9 2 55:28 54
3. Hamburk 26 13 9 4 57:30 48
4. Mnichov 26 11 7 8 41:38 40
5. K´lautern 26 12 4 10 39:46 40
6. Brémy 26 11 6 9 55:42 39
7. Wolfsburg 26 9 10 7 40:46 37
8. Stuttgart 26 11 3 12 29:33 36