Dráhařka Machačová obsadila ve scratchi na MS patnáctou příčku

Závodníci se snaží vyhnout Allisoně Beveridgeové, jež upadla během scratche na MS v dráhové cyklistice. | foto: AP

21 2015
Česká cyklistka Jarmila Machačová se ani ve svém druhém startu na mistrovství světa dráhařů ve francouzském Saint Quentinu neprobila mezi nejlepší. V disciplíně scratch v sobotu obsadila 15. místo, zlato získala Nizozemka Kirsten Wildová.

Hodně dramatické bylo finále ženského sprintu. Vítězka Kristina Vogelová z Německa sice předčila svou soupeřku Nizozemku Elis Ligtleeovou v obou finálových jízdách, tu první však pro sebe získala o jedinou tisícinu vteřiny.

Lucie Záleská je po první polovině omnia, disciplíny tvořené šesti různými závody, na průběžné 14. příčce. Vede vítězka scratche Wildová.

Mezi muži vyhrál omnium Kolumbijec Fernando Gaviria, ve stíhacím závodě jednotlivců získal zlato Švýcar Stefan Küng.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Saint Quentinu

(Francie)

Muži:
Omnium:
1. Gaviria (Kol.) 205 bodů, 2. O'Shea (Austr.) 190, 3. Viviani (It.) 181.

Stíhací závod - finále: Küng (Švýc.) 4:18,915 - Bobridge (Austr.) 4:19,184, o 3. místo: Morice (Fr.) 4:21,419 - Serov (Rus.) 4:21,801.

Ženy:
Scratch
: 1. Wildová (Niz.), 2. Cureová (Austr.), 3. Beveridgeová (Kan.), ...15. Machačová (ČR).

Sprint - finále: Vogelová (Něm.) - Ligtleeová (Niz.) 2:0, o 3. místo: Čung Tchien-š' (Čína) - Mortonová (Austr.) 2:0.