Golden State ve šlágru NBA zdolalo Clippers, stoprocentní je i Toronto

Dramatický souboj velkých rivalů v NBA ovládli basketbalisté Golden State. V domácím prostředí porazili Los Angeles Clippers 112:108 a připravili jim první prohru v sezoně. Sami naopak zvládli i pátý zápas. Stephen Curry nastřílel za vítězný tým 31 bodů. Stoprocentní zůstalo také Toronto, které uspělo na palubovce Oklahoma City 103:98.

F60i58l75i57p 54J67a70r70a45b 1843777480687

Jen taková nostalgická poznámka k nadpisu. V dobách, kdy jsem sledoval basket, byli Clippers a Golden State snad největší lamy v celé lize, a teď je jejich vzájemný zápas šlágrem NBA.:-)

K tomu, co jsem dnes viděl

1) Riverse čeká těžká práce. Lavička na papíře vypadá skvěle. Ale, jak to i Rivers potvrdil v rozhovoru po 1.Q, nechce se jim moc bránit a každého zajímají jen jeho střely. Pak se celkem i rozehráli, taťkův kluk nehrál vůbec špatně, Jamal se začal trefovat. Ale je tam moc jeden na jednoho, míč se po druhé nahrávce zastaví. Clippers jsou černý kůň, ale ta hra bude muset vypadat jinak.

2) Curry. Je těžké začít pořadí nejlepších hráčů jinak než LeBron, Durant. Ale... Co ten kluk předvádí nemá obdoby. Když ho sleduji, tak se furt vnucuje myšlenka, že ON je ten nejlepší hráč NBA.

3) Dat system, baby! Nechci přeceňovat start Hawks, ten los byl ze začátku strašně snadný. Bál jsem se, že s Bazemorem v základu to bude dloooouhá a nervy drásající sezona, ale žádný problém. Jasně, občas mu to ulítne, ale spoluhráči ho uklidní, zamaká v obraně, jede se dál. Bud je nejlepší Popovichův žák zatím, nastavil tak fungující systém, že když je potřeba trochu šetřit Korvera se Sefoloshou, tak tam klidně hodí Holidaye a nic se neděje, perfektně zapadne. Jasně, na titul to není, doskok je slabej, což je v PO vražedný a nebudou supersars calls, ale z původního tipu 50 výher začínám pošilhávat na 56.

+1/0
5.11.2015 20:07

R59a90d78e86k 97T47o11m48a75s65e98k 5983510588905

Nechci Currymu nic ubírat, ale pro mě hráč s průměrnou obranou nikdy nemůže být ten nejlepší. Ač se to tak nebere, pořád je to v podstatě 50 % výkonu. Nejlepší na útočný polovině? Pravděpodobně.

0/0
6.11.2015 9:07

M86a42r58c57e74l 61H73r63o59c77h 9719769652

V pohodě, obrana je důležitá. Ale pak není problém odsunout Duranta, ne?

J43a44k57u88b 90N19ě14m96e48č15e21k 2942504720852

Hm tak Porzingis už druhý poster dunk. Po Lamarcusovi tentokráte Love. Kdo bude další Davis či Griffin? Jinak zatím ten kluk se jeví dobře snad ukáže všem pochybovačům včetně mě.

M80a27r38c15e69l 85H61r71o67c23h 9589539382

Nejspíš ne, protože Porzingis chodí daleko agresivnějš do koše, sbírá fauly, nehrají moc podobně. Jinak hodnocení po prvních pěti zápasech, co v NBA ve věku 20 let Dirk i Kristaps odehráli. Body 60:49 KP. Doskoky 41:37 DN. Ztráty 9:12 KP, Střelba 40% vs 37% KP. Dávat mu palec dolů opět a znovu ukazuje tvoji ignoranci. Nebudu tu mluvit o druhém Dirkovi, protože sakra, Dirk je nejspíš nejlepší evropský basketbalista všech dob! To není tak snadné vyrovnat. Ale o Porzingisovi už se stihl pochvalně vyjádřit i Duncan. Což, chápu, nebereš, protože Tim je slůně, že?

+1/0
5.11.2015 19:31

J21i19ř62í 64Č71e24c81h14u58r56a 1333552248548

Tim slune je, ale slune ktery sakra dobre hazi body...;-) Me se porzingis libi strasne. 216cm! Ruka a dribling jako swimgman, agresivni, skvele navyky. Ja tomu rikam talent jaky se nevidi!

0/0
5.11.2015 19:37

R50a93d10e51k 96H71o21r69á55k 1567316582326

Pravda bylo mu už 22, ale Big George měl taky zajímavý start do NBA - po 5 zápasech měl 54 bodů, 23 doskoků... a taky 23 faulů. :-P;-) To jen tak pro zajímavost... ;-D

A15n59t55o41n20í77n 67M70a60h81o26v51s63k16ý 8429237911176

Oklahoma i San Antonio vyhořely jako nějací nezkušení. Toronto se ukazuje velice houževnaté, hlavně psychicky. Clippers škoda, když tekli skoro o 20, vypadalo to na debakl, ale nakonec to málem urvali, nebýt problematických 2 rozhodnutí rozhodčích v koncovce ;-(.

Lebron zatím není v žádném případě volba na MVP.

0/0
5.11.2015 11:47

M16a80r81t69i97n 77Č30a90r47n67e28c14k14ý 2425464839505

U Spurs se něco podobného dalo čekat, hráli pátý zápas v sedmi dnech. Ale podle play-by-play se jim ta koncovka opravdu povedla.

0/0
5.11.2015 12:02

M71a13r89t63i30n 19Č13a11r75n28e81c94k50ý 2975204109585

0/0
5.11.2015 10:56

M71a50r88t45i61n 76Č21a28r39n98e51c56k76ý 2835154799645

K tomu dalšímu - zápas OKC - Toronto je jasný důkaz, že asistence ne vždy vypovídají o týmové hře. Podle mě hrálo daleko týmověji Toronto, ale poměr asistencí byl 26:16.

LaMa se zatím v systém Spurs dost trápí. Přitom dostává míče do dobrých pozic, svých oblíbených. Ale už si asi odvykl, že něco hrát či vymýšlet každý druhý útok.

Orlando výjimečně nepodělalo koncovku zápasu, ale v prodloužení byli Magic naprosto strašidelní. Snad bude Vučevičovo koleno v pohodě, nemělo by to být nic vážného. Škoda, protože Harden se všemožně snažil, aby Rockets prohráli. Ale z výkonů Fourniera jsem vážně na větvi.

Naopak David Lee velká bída, už přišel i o místo v základu Bostonu. Rok mezi lavičkou a doktory ho hodně poznamenal.

Sacto bez Cousinse tragický výkon. Ale to jsem moc nesledoval. Spíše mi bylo divné, že to bylo někdy na začátku třetí čtvrtiny vyrovnané, že to už dávno nebylo o 20.

Utah nečekaně a velmi tvrdě usazen na zem. Cesta do playoff bude pekelně dlouhá. Na druhé straně u Blazers C.J.McCollum - můj kandidát na MIP. Jasně, spousta průměrů naskočí minutami, je odehráno jen pět zápasů, ale on zatím stoupl o 5% FG, o 3% 3PT, o 15% FT a o 16 bodů na zápas nahoru.

A závěrečný bonbónek - když se dostali FLoppers na +10, už jsem myslel, že to uhrají. Ale Harrison Barnes 10 body během minuty a půl skoro vyrovnal. No a pak pan Curry. Klobouk dolů.

A teď ještě nějak vymyslet, aby člověk v práci neusnul.

0/0
5.11.2015 10:49

M70a19t11ě52j 85K70o77v67a31ř58í47k 1954964687178

Nejsem teď nějak v obraze, Steve Kerr není hlavním koučem GSW?

M76a39r27t72i32n 42Č40a44r52n31e23c18k83ý 2595594829325

Donovan bude mít ještě hodně práce, než Duranta s Westbrookem dokope hrát něco, co bude týmu více prospěšné. Druhá naprosto z*** koncovka po sobě. A tentokrát to byla čistě záležitost Westbrooka. Mimochodem - Durant šel v poslední čtvrtině na hřiště 7:28 před koncem. Do konce zápasu vystřelil 2 střely z pole, jednu 5 minut před koncem, jednu minutu před koncem. Jedna byla pull up přes hráče, druhá z otočky, přes hráče. Westbrook měl střel 7. V Houstonu Durant v poslední čtvrtině 5 střel, Westbrook 8 (3 před návratem Duranta do hry). Ale koncovka byla v podstatě o RW a jestli něco zůstane i pro KD. Tolik asi k tématu, který jsem nakousl před pár dny, komu ten tým vlastně "patří".