Golden State ve šlágru NBA zdolalo Clippers, stoprocentní je i Toronto

Dramatický souboj velkých rivalů v NBA ovládli basketbalisté Golden State. V domácím prostředí porazili Los Angeles Clippers 112:108 a připravili jim první prohru v sezoně. Sami naopak zvládli i pátý zápas. Stephen Curry nastřílel za vítězný tým 31 bodů. Stoprocentní zůstalo také Toronto, které uspělo na palubovce Oklahoma City 103:98.

F64i29l32i74p 26J75a70r23a52b 1513967260937

Jen taková nostalgická poznámka k nadpisu. V dobách, kdy jsem sledoval basket, byli Clippers a Golden State snad největší lamy v celé lize, a teď je jejich vzájemný zápas šlágrem NBA.:-)

K tomu, co jsem dnes viděl

1) Riverse čeká těžká práce. Lavička na papíře vypadá skvěle. Ale, jak to i Rivers potvrdil v rozhovoru po 1.Q, nechce se jim moc bránit a každého zajímají jen jeho střely. Pak se celkem i rozehráli, taťkův kluk nehrál vůbec špatně, Jamal se začal trefovat. Ale je tam moc jeden na jednoho, míč se po druhé nahrávce zastaví. Clippers jsou černý kůň, ale ta hra bude muset vypadat jinak.

2) Curry. Je těžké začít pořadí nejlepších hráčů jinak než LeBron, Durant. Ale... Co ten kluk předvádí nemá obdoby. Když ho sleduji, tak se furt vnucuje myšlenka, že ON je ten nejlepší hráč NBA.

3) Dat system, baby! Nechci přeceňovat start Hawks, ten los byl ze začátku strašně snadný. Bál jsem se, že s Bazemorem v základu to bude dloooouhá a nervy drásající sezona, ale žádný problém. Jasně, občas mu to ulítne, ale spoluhráči ho uklidní, zamaká v obraně, jede se dál. Bud je nejlepší Popovichův žák zatím, nastavil tak fungující systém, že když je potřeba trochu šetřit Korvera se Sefoloshou, tak tam klidně hodí Holidaye a nic se neděje, perfektně zapadne. Jasně, na titul to není, doskok je slabej, což je v PO vražedný a nebudou supersars calls, ale z původního tipu 50 výher začínám pošilhávat na 56.

+1/0
5.11.2015 20:07

R40a63d90e64k 84T93o97m12a86s98e33k 5123320908965

Nechci Currymu nic ubírat, ale pro mě hráč s průměrnou obranou nikdy nemůže být ten nejlepší. Ač se to tak nebere, pořád je to v podstatě 50 % výkonu. Nejlepší na útočný polovině? Pravděpodobně.

0/0
6.11.2015 9:07

M21a48r24c59e59l 78H36r41o78c68h 9719879322

V pohodě, obrana je důležitá. Ale pak není problém odsunout Duranta, ne?

J21a39k70u91b 74N49ě24m43e78č78e10k 2362354490602

Hm tak Porzingis už druhý poster dunk. Po Lamarcusovi tentokráte Love. Kdo bude další Davis či Griffin? Jinak zatím ten kluk se jeví dobře snad ukáže všem pochybovačům včetně mě.

M29a17r43c65e39l 54H37r18o53c55h 9879279562

Nejspíš ne, protože Porzingis chodí daleko agresivnějš do koše, sbírá fauly, nehrají moc podobně. Jinak hodnocení po prvních pěti zápasech, co v NBA ve věku 20 let Dirk i Kristaps odehráli. Body 60:49 KP. Doskoky 41:37 DN. Ztráty 9:12 KP, Střelba 40% vs 37% KP. Dávat mu palec dolů opět a znovu ukazuje tvoji ignoranci. Nebudu tu mluvit o druhém Dirkovi, protože sakra, Dirk je nejspíš nejlepší evropský basketbalista všech dob! To není tak snadné vyrovnat. Ale o Porzingisovi už se stihl pochvalně vyjádřit i Duncan. Což, chápu, nebereš, protože Tim je slůně, že?

+1/0
5.11.2015 19:31

J82i34ř16í 10Č90e92c80h26u83r56a 1343942468368

Tim slune je, ale slune ktery sakra dobre hazi body...;-) Me se porzingis libi strasne. 216cm! Ruka a dribling jako swimgman, agresivni, skvele navyky. Ja tomu rikam talent jaky se nevidi!

0/0
5.11.2015 19:37

R83a67d70e39k 40H79o28r91á82k 1317496902686

Pravda bylo mu už 22, ale Big George měl taky zajímavý start do NBA - po 5 zápasech měl 54 bodů, 23 doskoků... a taky 23 faulů. :-P;-) To jen tak pro zajímavost... ;-D

A96n38t55o85n66í77n 23M74a68h35o73v61s84k25ý 8419827101846

Oklahoma i San Antonio vyhořely jako nějací nezkušení. Toronto se ukazuje velice houževnaté, hlavně psychicky. Clippers škoda, když tekli skoro o 20, vypadalo to na debakl, ale nakonec to málem urvali, nebýt problematických 2 rozhodnutí rozhodčích v koncovce ;-(.

Lebron zatím není v žádném případě volba na MVP.

0/0
5.11.2015 11:47

M84a51r74t54i36n 90Č79a21r93n23e74c48k85ý 2165934539755

U Spurs se něco podobného dalo čekat, hráli pátý zápas v sedmi dnech. Ale podle play-by-play se jim ta koncovka opravdu povedla.

0/0
5.11.2015 12:02

M62a34r89t93i27n 36Č15a67r28n94e53c23k73ý 2715874719225

0/0
5.11.2015 10:56

M26a48r84t15i58n 43Č90a52r12n73e88c62k40ý 2295854319895

K tomu dalšímu - zápas OKC - Toronto je jasný důkaz, že asistence ne vždy vypovídají o týmové hře. Podle mě hrálo daleko týmověji Toronto, ale poměr asistencí byl 26:16.

LaMa se zatím v systém Spurs dost trápí. Přitom dostává míče do dobrých pozic, svých oblíbených. Ale už si asi odvykl, že něco hrát či vymýšlet každý druhý útok.

Orlando výjimečně nepodělalo koncovku zápasu, ale v prodloužení byli Magic naprosto strašidelní. Snad bude Vučevičovo koleno v pohodě, nemělo by to být nic vážného. Škoda, protože Harden se všemožně snažil, aby Rockets prohráli. Ale z výkonů Fourniera jsem vážně na větvi.

Naopak David Lee velká bída, už přišel i o místo v základu Bostonu. Rok mezi lavičkou a doktory ho hodně poznamenal.

Sacto bez Cousinse tragický výkon. Ale to jsem moc nesledoval. Spíše mi bylo divné, že to bylo někdy na začátku třetí čtvrtiny vyrovnané, že to už dávno nebylo o 20.

Utah nečekaně a velmi tvrdě usazen na zem. Cesta do playoff bude pekelně dlouhá. Na druhé straně u Blazers C.J.McCollum - můj kandidát na MIP. Jasně, spousta průměrů naskočí minutami, je odehráno jen pět zápasů, ale on zatím stoupl o 5% FG, o 3% 3PT, o 15% FT a o 16 bodů na zápas nahoru.

A závěrečný bonbónek - když se dostali FLoppers na +10, už jsem myslel, že to uhrají. Ale Harrison Barnes 10 body během minuty a půl skoro vyrovnal. No a pak pan Curry. Klobouk dolů.

A teď ještě nějak vymyslet, aby člověk v práci neusnul.

0/0
5.11.2015 10:49

M50a87t82ě58j 78K82o55v59a82ř77í16k 1494164507628

Nejsem teď nějak v obraze, Steve Kerr není hlavním koučem GSW?

M37a51r92t84i12n 48Č51a51r41n51e33c53k59ý 2185624679545

Donovan bude mít ještě hodně práce, než Duranta s Westbrookem dokope hrát něco, co bude týmu více prospěšné. Druhá naprosto z*** koncovka po sobě. A tentokrát to byla čistě záležitost Westbrooka. Mimochodem - Durant šel v poslední čtvrtině na hřiště 7:28 před koncem. Do konce zápasu vystřelil 2 střely z pole, jednu 5 minut před koncem, jednu minutu před koncem. Jedna byla pull up přes hráče, druhá z otočky, přes hráče. Westbrook měl střel 7. V Houstonu Durant v poslední čtvrtině 5 střel, Westbrook 8 (3 před návratem Duranta do hry). Ale koncovka byla v podstatě o RW a jestli něco zůstane i pro KD. Tolik asi k tématu, který jsem nakousl před pár dny, komu ten tým vlastně "patří".