Ani 44 bodů od Jamese nepomohlo. První finále NBA ovládlo Golden State

Golden State Warriors získali úvodní finále basketbalové NBA nad Clevelandem Cavaliers 108:100 po prodloužení. Poražený celek nezachránilo ani 44 bodů LeBrona Jamese. V prodloužení kvůli zranění odstoupil clevelandský rozehrávač Kyrie Irving. V domácím dresu zářil nejužitečnější hráč sezony Stephen Curry, jenž si připsal 26 bodů.

J18a41k70u82b 85N98ě30m10e50č46e63k 2892134190552

"Irving received an MRI today at Stanford Sports Medicine Clinic, which revealed a fractured left knee cap. He will have surgery to repair the knee in the coming days at the Cleveland Clinic in Cleveland by Cavaliers head team physician Dr. Richard Parker. His recovery time is projected to be three to four months..."

To je neskutečná smůla pro Cavs v této postseason a neuvěřitelný štěstí pro GSW. Už na to naráželi komentátoři na konci zápasu, že GSW nehrálo v žádné playoff sérii proti zdravým rozehrávačům (Holiday/Conley/Baverly/Irving).

M35a44r60c95e17l 31H30r59o22c70h 9339279372

To bude velice atraktivní match up. Steph rád kope při střelbě nohama, aby vytvořil kontakt, ale na druhou stranu, bude si muset dobře hlídat, kam dopadá, jestli tam náhodou není zapomenutá třeba něčí noha. :-P

J58o32s67e63f 50Š25e82m30e48l43í36k 7969371130547

Tady tvrdí, že "Iman Shumpert vystřelil v poslední vteřině zády ke koši z rohu hřiště".

Myslí ten koš, co se do něho za střídačkou hážou špinavý ručníky? 8-o

0/0
5.6.2015 19:56

K10a61r57e45l 68D59u42t68ý 1469398151722

Ty Mozgovovo "kroky" byly příšný...a Shumpovo střela: omg, that was clooose.

0/0
5.6.2015 17:27

M15a66r92t97i68n 47Č64a38r39n35e54c41k83ý 2675914899325

Kerr říkal, že si myslel, že to jde do koše. Bylo to hodně blízko.

J62a31k34u45b 51N76ě63m55e45č67e58k 2722744250732

Doufejme že se z toho dostane podobně jako Caroll u kterého to vypadalo že začátku dost vážně

Darren Rovell @darrenrovell  Jun 4

Cheapest seat available on Ticketmaster for Warriors-Cavs tomorrow? $638 for upper level. $58,250 asking price for a courtside seat.

0/0
5.6.2015 13:32

M60a77r65t13i55n 61Č35a39r72n26e64c72k78ý 2155644379725

@Jarrettjack03

So I'm here at the Cavs g state game and I found courtside seats are 58k apiece in American good lawd have mercy

0/0
5.6.2015 13:51

M20a22r47t15i61n 48Č69a86r30n29e20c39k17ý 2585534409885

0/0
5.6.2015 13:52

M84a43r69t77i79n 92Č85a37r48n59e49c56k25ý 2365344119715

Ale taky se na to dá dívat jinak, z takového Cavs pohledu. Hráli jsem na půdě týmu, který vyhrál v základní části 67 utkání, v PO proletěl západem jako raketa, včetně PO prohrál doma 3 zápasy, my se dostali do prodloužení a měli na konci 2 střely na výhru. Ale pokud se Kyrie nedá dohromady, nebude znamenat tento zápas pro Cavs vůbec nic.

V65í66t 20B42e89n30e31š 9665933390292

Přišlo mi to včera jako dost psychickej souboj koučů. Blatt: "Tak dlouho nechám toho LeBrona hrát 1na1 a až zjistíte, že je nebranitelnej, tak ho začnete zdvojovat a ostatní budou mít prostor." vs Kerr: "Vydržíme s jeho obranou pouze 1na1 a necháme ho se unavit a na konci donutíme vystřelit těžký střely." Kerr to dle mýho psychicky vydržel a zůstal u toho, s čim do zápasu šel. A na konci to přineslo ovoce. Iguán včera X-faktor

0/0
5.6.2015 11:54

M61a77r22t88i29n 39Č14a92r85n37e45c81k54ý 2585274859145

Kerr asi pilně poslouchal bývalé kolegy z Inside NBA. Nemá cenu ho zdvojovat, nahánět někde po trojce. On stejně těch 25-30 dá, i když bude zdvojovaný. Tak ho nechte dát 40-50, ale nedovolte nic těm ostatním. Thompson dal první koš zápasu, měl 4 střely po 6 minutách a na konci zápasu zjistíš, že už nevystřelil. Dellavedova sice jen 9 minut, ale ani nevystřelil. James Jones se tam 17 minut v podstatě toulal a občas stavěl clony, 1 třela. J.R. vychýlená muška a jedna střela za druhou s rukou v obličeji. Shumpert se k těm svým 8-10 střelám, co zhruba má na zápas, taky nedostal. Měl jich 6 a to ještě jedna byla z pádu v poslední vteřině.

+2/0
5.6.2015 12:24

V72í60t 54B60e71n36e82š 9915393240352

Pravda pravdoucí.. Tohle asi opravdu bude recept na úspěch. A s každym zápasem bude mít LeBron čim dál tim víc unavenější.. Ale ve chvíli, kdy nebude Kyrie, tak je napůl hotovo si myslim..

M86a30r48t38i71n 30Č83a65r83n71e43c27k93ý 2435844689895

A další věc je ta, že LeBronovi je sice jen 30, ale s tím, kolik odehrál minut za poslední roky, že je popáté za sebou ve finále apod., se dá očekávat, že bude mít výpadky. Ostatně měl je i v tomto play off a celkově je jeho střelba z dlouhé vzdálenosti jak v začátku jeho NBA kariéry.

0/0

L50u39k95á89š 25H78a86r81t93m67a45n73n 7374342983623

btw, jak byla ta koncovka? Nejdřív mi přišlo, že na Mozgova faul nebyl a na Curryho ano, ale písknuto naopak a kvůli tomu i overtime...jak to bylo doopravdy?

0/0
5.6.2015 10:43

M95a73r33t21i43n 63Č61a17r72n39e62c71k85ý 2495434609215

Z mého pohledu na Mozgova jasný faul. Na Curryho asi faul.

0/0
5.6.2015 11:22

V40í51t 56B53e85n70e51š 9615553770612

Na Mozgova se pískalo správně, to souhlas, ale ten Curry nevim. Jemnej kontakt tam byl, ale spíš trefil míč. Curry to odfláknul a byl po zásluze potrestán. Tohle bylo dle mýho správně puštěný :-)

+1/0
5.6.2015 11:49

L48u90k55á46š 44H63a96r68t61m56a56n85n 7774872263843

já to viděl jen v rychlosti z toho nba sestřihu...asi to bylo tak jasné, že to vůbec neřešeili a neopakovali...zato ten na Curryho ano... ;)

0/0
5.6.2015 20:05

L25u25k95á54š 34H83a62r96t82m51a19n19n 7124812583863

závidím všem, co to viděli live...jestli se Kyrie nezvetí, tak tipuju, že LeBron urve max jedu výhru...moc nám všem držím palce, aby to nebylo vážné, sedm zápasů by bylo parádních ;)

0/0
5.6.2015 10:42

M85a98r68t81i83n 25Č36a31r51n73e98c63k83ý 2645784649695

Všem určitě ne. Ve 3 vstát, zápas končil nějak 5:50 (?), plný adrenalinu, pak snad patnáct minut spánku, vstát,  nachystat děti, zavést je do školky a hurá do práce. A teď jsem jak zombie.

+4/0
5.6.2015 11:24

J85a35r46o58s32l37a63v 38Z57o63l92t54á86n 9658782975680

Tak já doufám, že jo. Protože G7 je jedinej, kterej bych mohl vidět líce. (Ostatní s prací bez šance.)

J26o55s22e38f 63Š70e14m53e36l61í42k 7769631180297

Kdybyste se narodili dřív, už byste byli v důchodu. ;-)

+3/0
5.6.2015 19:53

K65a24r64e11l 45Ž35a84l36č57í83k 8302777783

Horší je ten začátek ve dvě. Jakmile sem upad do tvrdšího spánku, děti se začaly dožadovat snídaně. A manželka předstírala, že jim chystá oblečení.

+1/0
5.6.2015 13:46

M38a43r44c30e10l 47H49r33o84c39h 9459169252

Já teda vůbec. :-) Pro mě je ideál ráno vstanout, stáhnout to v HDčku, cestou do práce rozkoukat, doma dokoukat. Timeouty si přetočit a pohoda. Jenom je třeba hlídat rádio a tlumit ho v půl a v celou, aby mi neprokecli výsledek. ;-D

0/0
5.6.2015 16:15

M90i73c46h54a95l 47T51u64r43e97k 9631700182239

Přesně tak. Já už na timeouty nemám sílu, takže jen se někde okolo nedozvědět výsledek a je to jak Live.

+1/0
5.6.2015 16:27

J41a29k63u53b 43N92ě34m24e91č27e22k 2762254680952

Sice to není metoda "zdarma" ale pro lidi co mají tablet je dobrým řešením NBA Game time aplikace. Člověk si tam nastaví, že nechce vidět skóre a timeouty + reklamy jsou navíc vystřiženy.

0/0
5.6.2015 16:43

L79u83k28á93š 29H44a20r88t12m86a81n35n 7244942443803

na to mám silně vypěstovanou slabou vůli :( jak vím, že už byl konec, nemám sílu nezjistit výsledek :(

+3/0
5.6.2015 20:17

J58a91k33u17b 13N30ě85m12e22č89e75k 2802294420292

Hm věřil jsem, že když mají Cavs nějaký zápas z těch prvních dvou v GS urvat, tak to bude G1. No nebylo k tomu daleko, ale to iso za isem, je prostě hrozný! Dneska vlastně hrál jen Irving a James, který to občas půjčil Mozgovovi. V prvním poločase tam byl ještě vidět nějaký ball movement a týmový basket, ale potom už jen hero ball. Nejvíc mě pak dorazil konec 4Q. Udělat stejný stepback skoro ze stejnýho místa jako loni, to nemohl myslet vážně? I když to byl jeho zápas, proč to nemohl nechat Irvingovi, který blokem zachránil poslední útok Warriors?

No nic takhle to nepůjde. Lavička v háji, JR taky, Delly vlastně ani nehrál. Uvidíme jestli Irvingovo zranění nakopne lavičku nebo je to pohrřbí. Ale dnes hrál Uncle Drew opravdu skvěle.

Letos jsem neviděl žádný zápas GSW, ale to co předvádí to je jako z videohry. Jakákoliv pozice (i nemožná) a stejně jí vystřelí, ale to hlavní, že jí i trefí. Tohle Cleveland na východě prostě nezažil.

0/0
5.6.2015 10:34

M31a81r67t62i23n 44Č76a87r78n30e40c61k66ý 2605664209285

LeBron proti Iggymu střelba 4-14, 3 ztráty. A se 3000 izolací fakt nevyhrají.

+1/0
5.6.2015 9:57

J56a45r63o83m91í60r 92P59o97s25p80í38c67h39a68l 1697661598536

Proč hráli Cavs stále iso Jamese na konci čtvrté čtvrtiny? Pokaždé kvůli famózní obraně Igoudaly z toho byla totálně zoufalá střela, vrcholem byla ta poslední na konci. Jak to jednou pustil na Mozgova, hned z toho byly body. Proč třeba aspoň někdy nezkusil nájezd, nepočkal na zdvojení a výhoz na Smithe, Shumperta, Irvinga?

0/0
5.6.2015 9:55

M55i42c30h45a80l 14T54u86r72e68k 9281510542799

Uff, to bylo dlouhé :-)..Myslím, že Cleveland odehrál to, na co má. Ale bez Irvinga to bude zase jiné. A myslím, že by to bylo i jiné kdyby více šancí dostal Dellavedova. Škoda. Hráč, který byl takovým malým X-faktorem, nedostal vlastně šanci. GSW neodehráli dobrý zápas, Curry nehrál jako MVP, Thompson zakřiknutý, kde byl Green ? Od nich jsem očekával více, ale holt ty chybějící zkušenosti se alespoň v tom prvním zápase musely projevit. Bez Irvinga to vypadá pro Cleveland bledě. James to sám neuhraje:-/

0/0
5.6.2015 9:38

A57n33t83o78n45í39n 31M74a13h24o29v94s58k21ý 8909707901986

Bez zdravého či alespoň polozdravého Irvinga jsou Cavs bez šancí. Lebron už na víc nemá, zdejším forem opěvovaný Dellavedova nulový. Pokud se nezblázní JRS, není šance na víc než 1 výhru.

+1/0
5.6.2015 9:04

M11a23r63t85i36n 98Č81a78r46n72e29c89k78ý 2735354579205

Dele, nehraj si se slovíčky. Nikdo nenapsal, že Cavs Lova nepotřebují. Jen proti Bulls a jejich dlouhým byl MOŽNÁ Thompson na 40 minut na hřišti lepší volba než Love. Proti Warriors s jejich falešným dlouhým Greenem jim Love hodně chybí.