Berdych je po finále v Monte Carlu ve světovém žebříčku už sedmý

Tomáš Berdych se po finálové účasti na turnaji v Monte Carlu posunul v tenisovém žebříčku ATP o jednu příčku - na sedmé místo. Srbský šampion Novak Djokovič si upevnil vedení před Rogerem Federerem. Švýcar v Monte Carlu vypadl už ve třetím kole a neobhájil loňské finále.

M68a32r88t61i19n 37C33a94j50t79h16a65m82l 3621968646270

Ted sem dokoukal Troickiho proti Gimenovi a s antukou nebude kamarad sice jeste prvni set urval v druhem dorovnal stav 1-3 ale uz to bylo vse.Ted vypadava casto v prvnich kolech.Holt antuka proveri casem i jiny borce

M20a33r30t81i59n 50C37a35j25t90h47a39m33l 3901688566480

A dokonce to byla jeste kvalda teprv a byl z ni stream.Souhlasim s vami velka bida.Za stavu 2-2 si neudrzel servis a dal uz to jen do konce doplacal

M10a96r34t62i72n 52S72ý44k44o91r13a 1517828887727

Nechápu, jak v takovém ,,článku´´ nemohou nezmínit jeho postup na druhé místo žebříčku ATP race Rv

+6/0
20.4.2015 11:26

P38e89t59r 34H43l92i11n66k82a 1658316555

Letos bude pravděpodobně atakovat své prozatím nejlepší postavení v žebříčku:-)

0/0
20.4.2015 10:32

M66a17r49t34i38n 16Č79a24r92n23e75c60k47ý 2945224139335

Věřím, že to bude již během příštích pár týdnů, cca 10.

+1/0
20.4.2015 12:05

M93a94r14t75i93n 83F51r75a87n86t61i98š40e50k 7965500963165

ATP Race

1. Djokovic 5385

2. Berdych + 3. Murray 2490 + 2420 = 4910

Jinak těch 5380 bodů by ve standardním žebříčku stačilo na páté místo a 4. Nadala má na dosah. Neuvěřitelné.

P69e26t79r 72A33n97g58r 2500286286256

ty vado, ten náskok Djokoviče je obludnej - a to navíc byl vloni po Monte Carlu tuším zraněný, tzn. že z Madridu neobhajuje ani bod, takže jeho náskok pravděpodobně ještě vzroste8-o

+1/0
20.4.2015 9:39

T62o72m78á19š 50Č87e84r18n65ý 3306594114114

Hmm, možná by stálo za to pohrabat se v historii a statistikách, kdy naposledy měl někdo větší náskok. Ovšem tady je třeba připomenout, že mezi lety 2008 a 2009 se měnil systém bodování, takže tehdejší leader Rafa přes Silvestra 2008 poskočil z 6.675 bodů na 13.160 :-).

0/0
20.4.2015 9:47

T24o68m37á76š 11Č48e80r11n96ý 3606364344274

Berdych je sice aktuálně v ATP Ranking "až" sedmý, ale vyhlídky na postup nahoru má příznivé - viz průběžné druhé místo v ATP Race. Do žebříčku se ovšem kromě povinných grandslamů a tisícovek započítává už jen 5 nejlepších dalších bodů z turnajů 500 a 250. Takže z pohledu žebříčku "nemá cenu" na těchto menších turnajích postupovat jen do semifinále - dokonce aktuálně se mu nezapočítává jedno finále z turnaje kategorie 250 (tj. 150 bodů). Letos se Tom dostal na určitý vyšší level a měl by se soustředit na ty větší turnaje a jinak spíše pošetřit síly.