Berdych je po finále v Monte Carlu ve světovém žebříčku už sedmý

Tomáš Berdych se po finálové účasti na turnaji v Monte Carlu posunul v tenisovém žebříčku ATP o jednu příčku - na sedmé místo. Srbský šampion Novak Djokovič si upevnil vedení před Rogerem Federerem. Švýcar v Monte Carlu vypadl už ve třetím kole a neobhájil loňské finále.

M51a95r58t13i25n 65C14a78j93t27h77a51m73l 3211708886470

Ted sem dokoukal Troickiho proti Gimenovi a s antukou nebude kamarad sice jeste prvni set urval v druhem dorovnal stav 1-3 ale uz to bylo vse.Ted vypadava casto v prvnich kolech.Holt antuka proveri casem i jiny borce

M83a64r66t31i28n 36C24a50j85t24h89a62m27l 3201848836620

A dokonce to byla jeste kvalda teprv a byl z ni stream.Souhlasim s vami velka bida.Za stavu 2-2 si neudrzel servis a dal uz to jen do konce doplacal

M15a83r68t16i88n 56S13ý67k28o26r63a 1597218897457

Nechápu, jak v takovém ,,článku´´ nemohou nezmínit jeho postup na druhé místo žebříčku ATP race Rv

+6/0
20.4.2015 11:26

P76e83t63r 61H21l35i59n51k62a 1508296285

Letos bude pravděpodobně atakovat své prozatím nejlepší postavení v žebříčku:-)

0/0
20.4.2015 10:32

M17a39r54t58i22n 36Č44a11r55n82e73c70k16ý 2275644469755

Věřím, že to bude již během příštích pár týdnů, cca 10.

+1/0
20.4.2015 12:05

M86a67r77t79i88n 72F73r24a58n87t36i63š30e27k 7865700483735

ATP Race

1. Djokovic 5385

2. Berdych + 3. Murray 2490 + 2420 = 4910

Jinak těch 5380 bodů by ve standardním žebříčku stačilo na páté místo a 4. Nadala má na dosah. Neuvěřitelné.

P72e49t38r 43A64n39g98r 2340986806796

ty vado, ten náskok Djokoviče je obludnej - a to navíc byl vloni po Monte Carlu tuším zraněný, tzn. že z Madridu neobhajuje ani bod, takže jeho náskok pravděpodobně ještě vzroste8-o

+1/0
20.4.2015 9:39

T37o95m12á31š 42Č14e94r42n47ý 3726574424274

Hmm, možná by stálo za to pohrabat se v historii a statistikách, kdy naposledy měl někdo větší náskok. Ovšem tady je třeba připomenout, že mezi lety 2008 a 2009 se měnil systém bodování, takže tehdejší leader Rafa přes Silvestra 2008 poskočil z 6.675 bodů na 13.160 :-).

0/0
20.4.2015 9:47

T84o59m26á79š 13Č98e52r98n35ý 3546464414144

Berdych je sice aktuálně v ATP Ranking "až" sedmý, ale vyhlídky na postup nahoru má příznivé - viz průběžné druhé místo v ATP Race. Do žebříčku se ovšem kromě povinných grandslamů a tisícovek započítává už jen 5 nejlepších dalších bodů z turnajů 500 a 250. Takže z pohledu žebříčku "nemá cenu" na těchto menších turnajích postupovat jen do semifinále - dokonce aktuálně se mu nezapočítává jedno finále z turnaje kategorie 250 (tj. 150 bodů). Letos se Tom dostal na určitý vyšší level a měl by se soustředit na ty větší turnaje a jinak spíše pošetřit síly.