Tenista Štěpánek vyhrál další challenger, triumfoval v Monsu

Český tenista Radek Štěpánek vyhrál druhý challenger za sebou. Týden po triumfu v Orléansu ovládl daviscupový reprezentant i turnaj nižší kategorie v belgickém Monsu. Ve finále zdolal Nizozemce Igora Sijslinga 6:3, 7:5.

V12l35a95d76i93m17í49r 31V58á45c85h76a 9292653409959

Proč to hraje?Aby se dostal ze 60 místa nahoru,nebo se bojí jít do opravdových turnajů?Slyšel jsem taky,že je zadlužený,nevím sice jak by to u tenisty bylo možné,ale?

0/−2
7.10.2013 9:15

M91a73r65t38i55n 43Č63a72r80n84e54c41k92ý 2495734139605

třeba proto, že by musel v Šanghaji hrát kvalifikaci?

0/0
7.10.2013 9:34

J91i71ř25í 58R20o57j61k45a 2933950423

POletí do Asie, v prvním kole v Bangkoku chytne berďu nebo jiného nasazeného, v Pekingu chytne Nadala nebo jiného nasazeného a v Šanghaji třeba neprojde kvalifikací. Cca 4 zápasy, z toho 3 prohry. Není lepší udělat z pozice nasazené jedničky 250 bodů na těch challengerech? Bez trmácení se na druhý konec světa?

0/0
7.10.2013 12:05

M95a92r32t95i30n 89Č57a19r58n69e30c72k78ý 2625224309365

jestli jsem se nepřehlédl, tak Radek byl přihlášený do hlavní soutěže v Tokiu, ale nedostal se přímo do prvního kola a do kvalifikace se nepřihlásil.

J76a47r88o60s18l95a29v 82T55r51n43k11a 9945847402940

Paráda, je vidět že ten tenis hraje hlavou. Narozdíl od jiného daviscupového reprezentanta, pro nějž jsou challengery podřadnými turnaji (=v Monsu není pro Míšu dost teplo).

0/0
7.10.2013 9:08

J48a24n 67V40a65r77g50u85l93i14č 7851193847813

Bodík k bodíku a je jich nakonec kupka..

+1/0
7.10.2013 7:32

J84i65ř53í 53R87o75j25k19a 2563260283

Gratulace Radkovi. A jeho vítězství ve finále nad Sijslingem je zajímavé i vzhledem k prvnímu kolu DavisCupu 2014, ve kterém přivítáme právě Holanďany. I když je to ještě daleko a kdoví, jaké bude mít Radek plány na příští rok.

M12a24r96t45i65n 60Č55a29r91n55e39c93k69ý 2795644499685

A já přidám, že Kateřina Siniaková po 2 měsících na juniorských turnajích vyhrála turnaj ITF 25K v Budapešti, získala 50 bodů do žebříčku WTA a měla by se posunout na své maximum někde okolo 230. místa.

+6/0
6.10.2013 21:02

J93i69ř75í 43R33o13j62k10a 2243600173

To je pro Kateřinu, myslím, velmi slušné. V diáři mám poznámku, že před půl rokem jeden z "odborníků" v tenisových diskuzích předpovídal, že bude Katka Siniaková do půl roku v první padesátce žebříčku ATP. Ne že bych měl radost, že se netrefil, ale mám radši postupné kroky před raketovým vzestupem (a strmým pádem).

+2/0
6.10.2013 22:09

M39a82r52t18i16n 64Č15a86r54n12e30c33k95ý 2535754609475

230. místo na začátku října je podle mě velmi dobrý počin a vstup do dospělé kariéry sedmnáctileté slečny. Věřím, že do konce roku by se mohla podívat do první 200. Jen malé srovnání, v 17 letech a 5 měsících, což je momentálně Siniakové, byla Petra Kvitová 224.;-)

+1/0
6.10.2013 22:36

A67d54a60m 21D30o79l41e51ž26e61l 7353792727419

a pamatujete si, kolikátá byla v tomto věku Nicol Vaidišová? ;) ta už vyhrávala turnaje jak na běžícím páse, ale samozřejmě.. to je právě ten strmý vzlet a ještě strmější pád...

0/0
7.10.2013 10:18

M13a60r40t67i83n 26Č55a51r61n73e98c44k80ý 2485674549205

já jsem to uvedl jen proto, že jsou ty dvě tak blízko jak tím, kdy začaly hrát turnaje dospělých, tak tím, že spoustu sezóny vynechávaly kvůli juniorským turnajům. A taky proto, že to umístění je tak podobné. Kde byla Nicole hledat nebudu, jestli mě paměť neklame, byla v těch 17,5 už na konci první desítky. Ale co se změnilo v jejím myšlení či přístupu k tenisu a životu, o tom můžeme jen spekulovat, protože v různých rozhovorech či pořadech (Uvolněte se, prosím s Krausem) vypadala a vystupovala uvědoměle, cílevědomě a inteligentně. Škoda jí, ale z minulosti se žít nedá.