Norské běžkyně ovládly skiatlon na MS, Björgenová má druhé zlato

Norské běžkyně na lyžích triumfovaly ve skiatlonu na 2x7,5 kilometru na MS ve Val di Fiemme. Své druhé zlato na šampionátu získala Marit Björgenová před krajankami Therese Johaugovou a Heidi Wengovou.

P69a49v78e53l 28B20r68y73n52d19a 9182792936929

Smolařka Steiraová má čtvrté místo předplacené. Být sedmkrát čtvrtý na velkých akcích a mít z nich jedinou medaili - to je s odpuštěním k pos...

0/0
23.2.2013 20:12

J60a86n 59S13t38e66i53n74e82r 3635394515551

Byla čtvrtá šestkrát (4x na OH, 2x na MS) a individuální medaile z MS má 4 (1 z MS 2005, 2 z MS 2007, 1 z MS 2009). A v současné formě bych řekl, že individuální medaili má šanci urvat na desítce a možná i v klasice na třicítce.

0/0
24.2.2013 11:19

P54a60v14e57l 12J37o49h77a52n56i27d13e91s 9889266785563

Takto to dopadá s českým ženským klasickým lyžováním, když odejde jedna špičková závodnice K. N. a ostatní protekční(nepatří mezi ně K. Grohová a Eva Nývltová) bránily v růstu talentům, které bez podmínek a znechuceni poměry kariéru předčasně ukončily.

0/−1
23.2.2013 15:05

J44a55r42o73s95l43a73v 61U17r22b59á26n74e95k 2898886679233

Běh na lyžích je sport, v němž se bez podpory svazu nedá prorazit? Nevím, ptám se. Mám pocit, že v běžeckým lyžování by to neměl být takovej problém (jako jinde).

+1/−1
23.2.2013 15:58

J28i90n14d60ř76i66c53h 82V43i12l84i35m 7743645576147

Tak bohužel buď kvůli zdraví (Kocumová) nebo z jiných důvodů (Hanušová) skončily předčasně ty, které měly na to jezdit do desítky. Rajdlová už také skončila, Erbanová přesedlala na zimní triatlon. Takže je tam samotná Nývltová, kterou bohužel trápí zdravotní problémy.

0/0
24.2.2013 9:04

K16a94r95e23l 79M64a69s82e49k 9294362286356

Znamená to, že svaz lyžování nemá lyžařku, která může startovat na MS? A kolik má svaz lyžařů placených zaměstnanců na tenhle luxus?

+2/0
23.2.2013 13:49

J81a30k23u13b 30S13o59u64š39e94k 6641175521603

Také je mi to divné, když mohou startovat takové země jako mongolsko, rumunsko, španělsko atd,. Jiné země praktikují to, že pošlou alespoň mladé závodnice aby se otrkali.

0/0
23.2.2013 13:56

F39r58a31n86t83i61š26e91k 82N92o71v10o47t36n43ý 8764366465269

Máme na MS i ženské družstvo, ale holky nemají na skiatlon výkonnost a nejspíš se je trenér rozhodl pošetřit pro sprint dvojic, kde budou mít přeci jen i něco lepší vyhlídky.

0/0
23.2.2013 13:59

K63a18r30e64l 22M71a44s54e54k 9514642106576

Když můžou platit trenéry, tak můžou poslat i nějaké závodnice do závodu,ne? I když zrovna u běžeckého lyžování jsou asi ty vztahy nějaké divné - viz Petrásek a jeho odpor k laufařům.