Pichrtová je druhou nejlepší Češkou v maratonu

Druhého nejlepšího času české historie dosáhla při maratonu v Los Angeles česká běžkyně Anna Pichrtová. Při svém teprve druhém startu na této trati podlehla jen Rusce Ljubov Denisovové a šestačtyřicetileté ukrajinské veteránce Taťáně Pozdňakovové a časem 2:33:25 se v tabulkách zařadila hned za Alenu Peterkovou a její bostonský výkon 2:25:19. V závodě mužů obhájil prvenství Keňan Stephen Ndungu, za kterým doběhli čtyři jeho krajané. Oba vítězové získali prémii 50.000 dolarů a automobil Honda.

Zdena Pokorný

Kopce nebo roviny
Ako, tady gratuluji. Doufám, že už konečně u nás odezněli hlasy, tvrdící že běhy do vrchu se zabývají jen ti, kteří už nemají dostatečnost na běhání po rovině. V současnosti je to spíše opačně - kdo se prosadil v kopcích, bývá pak dobrý i na rovinných závodech.