Tyčkař Janáček získal v Ottawě stříbro

Tyčkař Štěpán Janáček vybojoval na Frankofonních hrách v Ottawě stříbrnou medaili a napodobil tak kolegyni z reprezentace pro blížící se mistrovství světa Pavlu Hamáčkovou. Český rekordman překonal laťku ve výšce 555 centimetrů a o pět centimetrů prohrál s Polákem Adamem Kolasou. Čtvrté místo v soutěži obsadil Adam Ptáček, který zdolal 540 cm. Vedle Kolasy si před světovým šampionátem zvedli sebevědomí polští běžci, kteří získali další čtyři tituly. Pawel Januszewski vyhrál s přehledem závod na 400 metrů překážek, na patnáctistovce triumfoval Pawel Czapiewski a z vítězství se radovaly obě polské čtvrtkařské štafety.