Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Královna na Dakar nesmí, Loprais přesedne na man

8 2014
Ještě letos v lednu Aleš Loprais proháněl v dakarské rallye ruské kamazy se svým tatrováckým speciálem nazvaným Queen 69. V příštím ročníku věhlasné rallye ale bude Královna Lopraisovi chybět.

Technický komisař dakarské soutěže Fabien Calvet totiž Královně start zakázal. „Vzhledem k tomu, že informace o údajných technických nesrovnalostech a nutnosti přestavět celý speciál přišla tři měsíce před transportem vozidel do Jižní Ameriky, jsme byli nuceni hledat jiná řešení,“ líčil Aleš Loprais

A našel. Nakonec příští Dakar absolvuje s kamionem značky Man připravovaným holandskou stájí Veka. „Jsem moc rád, že se v tak krátkém časovém období podařilo dohodnout s týmem Veka o poskytnutí konkurenceschopného kamionu,“ oddechl si Aleš Loprais.

Nový kamion si osahal ve Francii. „Jezdili jsme v pohoří poblíž města Narbonne na krásných šotolinových úsecích s rozbitými pistami. Zatím jsem rychlejší s tatrou, ale to je tím, že s ní mám výrazně více najeto,“ hodnotil frenštátský závodník, který vyměnil i posádku.

Navigátora mu bude na Dakaru dělat Ferran Marco Alcayna ze Španělska, palubním mechanikem bude Holanďan Jan Van der Vaet.

Nejsem perfektní máma!
Nejsem perfektní máma!

Své dítě miluji, ale dávám mu opravdu to nejlepší?

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze