Zdeněk Štybar

Zdeněk Štybar | foto: Michal Sváček, MAFRA

Cyklokrosař Štybar nestačil v Baalu jen na domácího Belgičana Nijse

• 9
Český cyklokrosař Zdeněk Štybar skončil druhý v závodě série GVA Trofee v Baalu a i při čtvrtém startu po zranění tak nechyběla na stupních vítězů. Úřadující mistr světa nestačil jen na domácího favorita Svena Nijse, po němž je závod pojmenován, protože v Baalu žije.

Čtyřiatřicetiletý Belgičan vyhrál Velkou cenu Svena Nijse již podesáté a oplatil Štybarovi dva dny starou porážku ze závodu v Bredene. Oba národní šampioni spolu vytvořili silnou dvojici a na těžkém, rozbahněném terénu nedali soupeřům šanci. Třetí skončil Niels Albert, šestý byl Martin
Zlámalík.

Nijs nechtěl riskovat závěrečný spurt, v němž by mohl mít navrch český jezdec, a díky úspěšnému předjížděcímu manévru v jedné z posledních zatáček si dojel s osmisekundovým náskokem pro jubilejní výhru. "Vůbec jsem nečekal, že by mě tam mohl Sven předjet. Docela mě to šokovalo," přiznal po závodě Štybar, jenž bude za týden v Hlinsku obhajovat český titul.

V průběžném hodnocení GVA Trofee se posunul Nijs do čela, Štybar je třetí.

Výsledky

1. Nijs (Belg.), 2. Štybar (ČR), 3. Albert, 4. Vantornout, 5. Wellens
(všichni Belg.), 6. Zlámalík (ČR).
Průběžné pořadí (po 6 z 8 závodů): 1. Nijs 130, 2. Pauwels (Belg.) 121, 3. Štybar 113, ...20. Dlask 17, 21. Šimůnek 16, 23. Zlámalík (všichni ČR) 15.