Co udělá Sparta

6 2000
P r a h a - Velké věci se dají očekávat v hokejové Spartě během reprezentační přestávky.
Velké věci se dají očekávat v hokejové Spartě během reprezentační přestávky. Klub lehce zažehnal agónii vítězstvím nad Havířovem 3:0. Příští týden ovšem nejspíš bude perný. Podle zákulisních informací se jednalo o výměně s Plzní. Za tamního centra Kořínka údajně Sparta nabízela útočníky Zelenku a Žemličku. "Proběhlo to tady, ale nic z toho není," řekl Miroslav Kuneš, sportovní ředitel Sparty. "Jednání s Plzní není nesmysl," naznačil obchodní ředitel Luboš Koželuh. "Ovšem konkrétní věci dohodneme až v příštích dnech." Zelenka se Žemličkou léta náleží ke sparťanskému jádru. Jiří Zelenka, nyní odsunutý do třetího útoku, cestou z ledu rozlíceně praštil s hokejkou o zem, až urazil čepel. Na žádost o rozhovor rázně odpověděl: "Ne!" Kapitán Richard Žemlička, možná nejlepší hráč zápasu, jen prohodil: "O přestupu nic nevím, ale možné je všechno." Co se týče trenérů, patrně je alespoň dočasně udržela včerejší výhra nad Havířovem. "Hráči mi podložili židli," poznamenal s úlevou kouč František Výborný. "Další porážka už by byla neúnosná," naznačil Koželuh, že by Výborný s asistentem Hynkem asi ve funkci nevydrželi.