Cipollinimu vyšel útok na prvenství

17 2000
M a t e r a - Italský spurtér Mario Cipollini vyhrál čtvrtou etapu cyklistického Giro d'Italia a vynahradil si předchozí neúspěch. V úterý o prvenství přišel kvůli blokování Jána Svorady, který byl po jeho diskvalifikaci vyhlášen vítězem. Žlutý trikotu vedoucího jezdce si pohlídal jedenáctým místem v cíli domácí Cristian Moreni. Český závodník Jan Hruška si v průběžném pořadí polepšil o jedno místo na šestou pozici.
V závěru dnešní 235 kilometrů dlouhé trasy Cipollini nenechal nic náhodě a rozhodl se pro dlouhý spurt. Mohutným finišem porazil Rusa Dmitrije Konyševa i svého krajana Silvia Martinella a vybojoval třicáté etapový vavřín na Giru. "Dnešní vítězství je nejlepší odpovědí na to, co se včera stalo," řekl Cipollini. Se 30 etapovými výhrami v historii závodu se dělí o třetí místo s krajanem Costantem Girardengem.

Po neúspěšných pokusech několika jezdců o únik během etapy se 25 kilometrů před cílem vydal k sólu Švýcar Daniel Schnider, ale jeho útok zmařila kolize s motocyklem pořadatelů. Z nepříjemného pádu jezdec vyvázl pouze s pohmožděninami. "Vůbec jsem nevěděl, co se stalo. Najednou jsem byl na zemi," uvedl Schnider.