Norská biatlonistka Linda Tjörhomová

Norská biatlonistka Linda Tjörhomová. | foto: Reuters

Českým biatlonistkám se v Pokljuce nedařilo

• 5
Pokljuka - Čtyřiačtyřicátá příčka byla nejlepším umístěním českých biatlonistek v závodu Světového poháru ve slovinské Poklujce. Patří Zdeňce Vejnarové, jež dvakrát chybovala. Na rozdíl od Magdy Rezlerové (62.) a 78. Ireny Česnekové se kvalifikovala do sobotní stíhačky. Vyhrála Linda Tjörhomová z Norska.

Sedmadvacetiletá biatlonistka si v prvním poolympijském závodě díky bezchybné střelbě připsala čtvrtou výhru v kariéře.

Tjörhomová jako jedna z mála favoritek odjela pouze základní porci 7,5 kilometru. Druhá skončila se ztrátou 3,2 sekundy Sandrine Baillyová z Francie, jež na rozdíl od ní musela absolvovat jeden trestný okruh o délce 150 metrů.

Třetí dojela její krajanka a olympijská vítězka ze San Sicaria právě z této disciplíny Florence Baverelová-Robertová, která již měla odstup 27,1 sekundy.

Českým reprezentantkám se stejně jako téměř v celém průběhu sezony nedařilo.

Nejlepší z tria na startu byla 44. Zdenka Vejnarová, která s dvěma chybami vleže ztratila 2:19,5 minuty na vítězku.

Do sobotní stíhačky pro nejlepších šedesát z dneška se nekvalifikovaly Magda Rezlerová (62.) ani 78. Irena Česneková.

Vedoucí závodnice pořadí Světového poháru Kati Wilhelmová z Německa obsadila desáté místo, její náskok před Švédkou Annou Carin Olofssonovou je nyní 175 bodů.

Výsledky - ženy, 7,5 km: 1. Tjörhomová (Nor.) 21:07,9 min. (0 tr. okruhů), 2. Baillyová -3,2 (1), 3. Baverelová-Robertová (obě Fr.) -27,1 (1), 4. Denkingerová (Něm.) -27,2 (1), 5. Ponzaová (It.) -47,5 (1), 6. Olofssonová (Švéd.) -53,4 (2), 7. Bergerová (Nor.) -53,6 (1), 8. Grosová (Fr.) -58,2 (1), 9. Mihoková (SR) -1:00,6 (0), 10. Wilhelmová (Něm.) -1:01,9 (2), ...44. Vejnarová -2:19,5 (2), 62. Rezlerová -3:17,4 (3), 78. Česneková (všechny ČR) -4:23,3 (4).

Pořadí SP (po 19 z 26 závodů): 1. Wilhelmová 714, 2. Olofssonová 539, 3. Baillyová 537, 4. Dislová 516, 5. Glagowová (obě Něm.) 515, 6. Išmuratovová (Rus.) 466, ...52. Vejnarová 32, 62. Holubcová (ČR) 16, 67. Rezlerová 12, 79. Česneková 4.

Program biatlonové sezony 2024/2025

Světový pohár v biatlonu v sezoně 2024/2025 začne 30. listopadu ve finském Kontiolahti. O poslední body pak biatlonisté zabojují 23. března 2025 v Oslu. Pro české fanoušky je klíčový především 6. březen, kdy začnou klání v Novém Městě na Moravě.

25. 11. 2023 - 17. 3. 2024 (výsledky závodů)

24. 11. 2024 - 23. 3. 2025 (program závodů)