České biatlonistky doběhly sedmé

12 2003
Hochfilzen - Triumfem Bělorusek skončil v Hochfilzenu závod štafet v rámci Světového poháru biatlonistek. Na první místo je posunula finišmanka Olena Zubrilovová, která v posledním stoupání před cílem předjela Němku Kati Wilhemovou. Třetí skončilo kvarteto Francie. České reprezentantky dojely na sedmé příčce.

Závod rozjela Magda Rezlerová, která předávala devátá. Na druhém úseku se zaskvěla Irena Česneková, která čistě střílela a po polovině štafety byly Češky třetí.

Zdence Vejnarové ovšem nevyšla střelba v stoje, běžela tři trestné okruhy a tým klesl na osmé místo. Kateřina Holubcová nakonec pozici českého kvarteta o místo vylepšila.

Ženy - štafety 4x6 km:  1. Bělorusko (Ivanovová, Zikunkovová, Nazarovová, Zubrilovová) 1:17:24,0 (1 tr. okruh), 2. Německo -6,1 (2), 3. Francie -43,9 (0), 4. Rusko -1:04,9 (3), 5. Norsko -1:06,0 (0), 6. Bulharsko -2:55,1 (3), 7. ČR (Rezlerová, Česneková, Vejnarová, Holubcová) -3:16,3 (3).

Němka Martina Glagowá vede vláček biatlonistek v závodě štafet v rámci Světového poháru.